מאות המתבצרים בנתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
מאות המתבצרים בנתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק

מאות הגיעו בשעות הערב (ג') לנתיב האבות בגוש עציון על מנת להתבצר במבנה הנגרייה לקראת הפינוי. מאות נוספים עושים את דרכם למקום. התושבים קוראים לציבור להגיע ולמנוע את הרס המבנה שצפוי להתרחש בימים הקרובים.

בתחילת השבוע חבריו למילואים של צבי אהרונוביץ', תושב נתיב האבות ובעל הנגרייה, התגייסו לסייע לו במאבק נגד החלטת בג"ץ על הרס המבנה. במכתב לרה"מ בנימין נתניהו ולשר הביטחון אביגדור ליברמן הביעו החברים זעזוע על הכוונה להרוס את המבנה. עוד הבטיחו כי אם ההחלטה תמומש, הם יבנו מחדש בעצמם את הנגרייה באופן מיידי.

ביום ראשון ערכו התושבים עצרת מחאה בהשתתפות שרים ואישי ציבור. , , אמר אז: "המצב פה הוא פרי הבאושים של הממשלות הקודמות. ההרס של נתיב האבות הוא הרס סתמי, אך יש עוד מה לעשות. אנחנו נשתמש בכל הכלים ונפעל בכל הכח לשמור על השכונה הזו".

כזכור, בחודש שעבר הורה בג"ץ להרוס את ששת בתי נתיב האבות סמוך לאלעזר ואת הנגרייה שנהרסה חלקית. מדובר בשישה בתים מתוך 15 שנבנו בחלקם על קרקע פרטית ושני מבנים נוספים, אנדרטה ונגרייה, אשר הוגשה נגדם עתירה לבג"ץ. ביהמ"ש קבע כי יש להרוס את הבתים עד לחודש מרץ 2018.

"מברכים על החלטת היועמ"ש, אך זו טיפה בים"

מוקדם יותר היום ברכו במטה נתיב האבות על החלטת היועמ"ש, , לבחון אפשרות למניעת הריסת בתים ביישוב ובכך להקטין את מספר המבנים המיועדים להריסה.

"אנו מברכים על החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, להשאיר שישה בתים ובכך למנוע הריסה חלקית, אך החלטתו זו היא טיפה בים וכי משימת הממשלה היא לקדם את הדיונים בעררים ולהסדיר את שכונת נתיב האבות כולה", אמרו במטה.

עוד הוסיפו כי "לו היו מקודמים העררים ועל פי תקדים פסק דין חרשה לא היה צורך בהרס הבתים ולא בניסור הבתים, וגם איום עתידי היה מוסר. על ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנימין נתניהו, לקדם את הדיונים בעררים ולסיים את הליך ההכרזה בנתיב האבות. אנו קוראים לכולם להגיע למבנה הראשון הצפוי לההרס בימים הקרובים ולהתבצר יחד איתנו ולמנוע את ההרס".

נתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
נתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
נתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
נתיב האבות, הערב. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא