עצרת מחאה התקיימה הערב (מוצ"ש) מול ביתה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בתל אביב.

המפגינים מחו כנגד מה שהם מגדירים "השחיתות המשפטית", וקראו בין היתר: "גונבים לנו את הדמוקרטיה", "העם הוא הריבון", "אתם בושה" וכן "פה זה לא איראן".

ההפגנה התארגנה בעקבות החלטת שופטי העליון להתיר מחאת אנשי שמאל מול בית רוה"מ גם אחרי השעה 23:00, המוגדרת בחוק כשעה שלאחריה אסורה הרעשה במרחב מיושב. המפגינים הצטיידו בתופים, זמבורות וכלי נגינה, על פי ההיתר שניתן על ידי בג"ץ להפגנת האנרכיסטים בירושלים.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שהוביל את המחאה, אמר: "שופטי בג"ץ פועלים באופן גלוי כגוף פוליטי, המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים היא כי חוקי ישראל, לרבות חוקי יסוד, הם חומר ביד היוצר ולא מסגרת שעליהם לכבד, לשמר ולפסוק על פיהם. מצב זה מעמיד את הדמוקרטיה הישראלית בסכונה ממשית. די לדיקטטורה של בג"ץ!" פלג הודיע: "אם תושבי רחביה לא ישנו- כך יהיה גם לתושבי צהלה. רוצים לישון בשקט?! תדאגו שכבוד הנשיאה תתפטר לאלתר מתפקידה".

ממטה המאבק של דרום תל אביב נמסר: "בג״ץ בוחר שוב ושוב להתכחש לזכויות האזרחים הבסיסיות ביותר. כעת בג״צ החליט שזכות המחאה של נבגדי גנץ עולה על זכות האזרחים לשקט, בדיוק כמו שבעבר בג״ץ החליט שזכות המסתנן לפתח תחביבים עולה על זכות האזרחים לביטחון. הלילה אנחנו מאתגרים את מערכות אכיפת החוק ובאים לערוך מסיבת מחאה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון. אם חופש המחאה הוא ערך עליון ואם אין אכיפה בררנית, המשטרה לא תפנה אותנו דקה לפני שתפנה את מפגיני בלפור. בואו נראה אותם".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.