No Tag To Print

צילום: "אם תרצו"

מאות מפגינים מול ביתו של מנדלבליט – "פרשת משפטים-בושה"

אות פעילי ימין הגיעו הערב לכיכר על יד ביתו של היועמ"ש  מנדלבליט וקראו לו להתפטר לאלתר זאת בעקבות הפרסומים האחרונים המעלים תהיות לגבי המשך תפקידו ותפקיד מערכת המשפט

מאות פעילי ימין הגיעו הערב (ג') לכיכר על יד ביתו של היועמ"ש  מנדלבליט וקראו לו להתפטר לאלתר זאת בעקבות הפרסומים האחרונים המעלים תהיות לגבי המשך תפקידו ותפקיד מערכת המשפט וראשיה שבוחרים להתערב שוב ושוב בתפקידים לא להם כותרת ההפגנה: "פרשת משפטים-בושה".


צילום: "אם תרצו"

בין הנואמים ניתן היה למצוא את היוצר והתרסיטאי מני אסייג, ח"כ אריאל קלנר, אורלי לב ובוריס אפילצוק מפורום ארץ ישראל, רפ"ק בדימוס עומרי עדקה, עו"ד יורם שפטל, טלי גוטליב, זיו מאור, ליאור קצב, יעל תותחני, האב השכול הרצל חג'אג' מפורום "בוחרים בחיים" ועוד.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר הנחה את ההפגנה אמר: "התנהלותו של אביחי מנדבליט בשנים האחרונות, היא אחת הסיבות העיקריות להיווצרות משבר האמון העמוק ששורר בין הציבור הרחב למערכת המשפט. מנדבליט קורע את העם. צריך לזכור שלהבדיל מפוליטיקאי שיש לגביו מחלוקת, היועמ"ש אינו נבחר ציבור ולכן אין לו גב ציבורי פעיל שיכול להביע בו אמון. במובן הזה אין למנדבליט שום קרנות מזבח לתפוס בהן ולכן הוא חייב להתפטר. עם ישראל מרגיש שמנדבליט נכפה עליו. שאדם מכובד, איש משפט בכיר איבד את כיוון. זהו מצב מסוכן לחברה ולדמוקרטיה בכלל."

חה"כ אריאל קלנר אמר: המערכת המשפטית היא האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל כמדינה יהודית. המאבק לרפורמה עמוקה במערכת המשפט, הוא המאבק הכי ממלכתי שיש. זהו המאבק כדי שבכלל תהיה לנו ממלכה. אנחנו חייבים לנצח!"

היוצר והתסריטאי מני אסייג נשא דברים בהפגנה ובחר להדגים איך אפשר להיות גם יוצר טלוויזיה ובמה ובאותה נשימה להיות חלק מהמחנה הלאומי. בשל כך ציין אסייג כי הוא הפך להיות מוחרם ומנודה ומוכפש בקרב אנשי התעשיה "הליברלים והפלורליסטים." לדבריו:"אעשה הכל בכדי לשים קץ לדיקטטורה המחשבתית המונהגת בתעשיית הטלוויזיה והתרבות, שעל פיה נאסר עליך לבטא אהדה או תמיכה בראש הממשלה או במחנה הלאומי , שאם תעשה כן תוקע, תנודה ותוחרם. זה חייב להיפסק. די לפאשיזם הנאור".

הרצל חג'אג', אב שכול מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות אמר: "חטיפת השלטון בישראל ע"י בג'ץ, היועצים והפקידים שהקימו יחדיו כיפת ברזל משפטית שמגינה על מחבלים ושמתערבים בהחלטות בטחוניות ובחוקים הרתעתיים כנגד מחבלים עולה לנו בדם ילדינו ויקירנו".

אורלי לב ממארגנות ההפגנה ואחת מראשי פורום "ארץ ישראל" אמרה: "העם לא רוצה אותם. העם לא מאמין בהם. העם רוצה שיסירו ממנו הם האזיקים. הפקידים לקחו בשבי ציבור שלם".

ח"כ טלי פלוסקוב (ליכוד) דיברה גם היא בהפגנת פורום ארץ ישראל ותנועת "אם תרצו" מול ביתו של היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט.

"אחרי ההקלטות ששמענו, אחרי שאתה מר מנדלבליט אמרת שתפסו אותך בגרון. איך אנחנו יכולים להאמין לך? הגיע הזמן שתתפטר מר מנדלבליט". עוד אמרה פלוסקוב כי "כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הזוי ומופרך. בשום מדינה דמוקרטית לא היו מאפשרים להגיש כתב אישום כזה. עצם ההגשה היא הוכחה לשחיתות שפשטה בפרקליטות. אנחנו דורשים מערכת משפטית נקיה ללא רבב.  מנדלבליט בפירוש לא פועל בניקיון כפיים. מימין ומשמאל מפגינים נגדו כי הוא קורע את העם".

It is not Android