כ-700 וחיילים המשרתים במילואים חתמו על עצומה שהועברה לשר הביטחון ולאלוף פיקוד מרכז, בדרישה להרחיק לאלתר פעילי שמאל ואנרכיסטים שמעורבים בהתססת השטח ביהודה ושומרון. העצומה היא פרי יוזמה של ארגון "".

חיילי צה"ל נאצלים להתמודד עם מפגינים בבילעין. צילום: פלאש 90

"פעילים קבועים של ארגונים ישראלים מגיעים מידי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון ביהודה ושומרון, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות", נכתב בעצומה.

פעילי 'שלום עכשיו' מפגינים בחברון. צילום: פלאש 90

 

האירועים האחרונים בנבי סלאח מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים ומביאה לתקיפתם של החיילים בשטח, לפגיעה בהרתעה של צה"ל, ומשרתת את מאמצי הדה- לגיטימציה הבינלאומיים כנגד ישראל, תוך הצגת חיילי צה"ל כקלגסים המתעמרים באוכלוסייה אזרחית. וזאת ללא נתינת כלים אפקטיביים מצד רשויות הצבא לחיילים בשטח להתמודד עם הסיטואציות האלימות והמתוקשרות", נכתב בנוסף.

כוח צה"ל בנבי סלאח. צילום מסך

 

את העצומה סיימו הקצינים בקריאה לשר הביטחון להפעיל את סמכותו ולהרחיק באופן מנהלי את האנרכיסטים מיהודה ושומרון, "מן הראוי שהמערכת הצבאית אשר שולחת את חיילי צה"ל להתעמת עם פלסטינים שנשלחו ותודרכו ע"י פעילים ישראלים תבוא חשבון עם אותם פעילים בעצמה או לכל הפחות תדאג להרחקתם מהאזור, דבר שלא נעשה עד היום".

מנכ"ל עד כאן מסר כי "ארגון עד כאן פנה פעמים רבות לרשויות האכיפה – המשטרה והצבא בבקשה להרחיק את האנרכיסטים שמתסיסים את השטח, משטחי יהודה ושמרון. כלי ההרחקה המנהלית זה כלי שהצבא יודע להשתמש בו פעמים רבות כנגד גורמים מסוימים מהצד הפוליטי של המפה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.