הלווית , הלילה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאות ליוו הלילה (א’) בדרכה האחרונה את קים לבנגרונד יחזקאל הי”ד שנרצחה בפיגוע המזעזע בברקן.

קים, בת 28 במותה, עבדה כשנה במפעל אלון מתכת. היא הותירה אחריה את בנה קאי בן השנה ושלושה חודשים, בעלה גיא, הורים ואחות.

“רוצה להבטיח לך שלא נשכח אותך לעולם. נגדל את קאי שלנו בדיוק כמו שרצית. תמיד תישארי החברה הכי טובה שלי”, ספד לה בעלה.

 

קים יחזקאל הי”ד

 

“מצטער שלא הייתי לידך”, אמר אביה. “לצערי לא הספקתי להגיע בזמן. למרות שהגעתי וראיתי מה עשו לך. מבטיח לך, מבטיח שגיא וקאי יקבלו כל מה שצריך. מבטיח שאדאג להם כמו שדאגתי כל הזמן. את יכולה לנוח על משכבך בשלום”.

השר איוב קרא הגיע להלוויה והתנצל: “באתי בשם הממשלה להביע את תנחומי. באתי לומר לבעל המסור והתינוק שלצערנו לא יזכה יותר לראות את אמו. סליחה על זה שאני מנסה שנים לקדם את חוק גזר דין מוות ולא מצליח למצוא לכך רוב”.

ספיר, בת דודתה: “הבטחתי לך שתמיד אשמור עליך אבל היום הבוקר לא הספקתי להגן עליך. צחוקך המתגלגל כבר לא יהיה”, ספדה לה בת דודתה ספיר. “אני תמיד רציתי להיות כמוך וללמוד ממך. יש כל כך הרבה זכרונות ועכשיו נותרנו רק איתם. אני מבטיחה שאשמור על גיא וקאי לנצח. אוהב אותך לנצח. להתראות, הילדה הכי יפה בגן”.

“לא העלתי על דעתי שכך יסתיים היום”, אמר בהלוויה בן הדוד שון, “רציתי להגיד לך תודה על חברות אמיתית. אני עומד כאן ומבטיח לך שלא נשכח אותך”.

הלווית קים לבנגרונד יחזקאל, הלילה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הלווית קים לבנגרונד יחזקאל, הלילה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

המחבל, ערבי תושב קלקיליה, הגיע הבוקר למפעל בברקן. הוא הסליק בתיקו נשק מאולתר,  ירה בקים למוות והמשיך לעבר זיו חג’בי. זיו נורה ונהרג במקום. הלוויתו תתקיים מחר (ב’) בשעה 14:00 בבית העלמין בניר ישראל.

עובדת נוספת ששמעה את המהומה נורתה בפלג גופה העליון ונפצעה. המחבל ניסה לפגוע בעובד נוסף שמשיב בירי. בעקבות מעצור בנשק, נמלט המחבל שהמצוד אחריו מתקיים גם בשעה הזאת. עימותים קשים בין מחבלים מהכפר שוויכה ממנו יצא המחבל הרוצח לכוחות הביטחון.

זיו חג’בי הי”ד
זירת .  צילום: הלל מאיר/TPS
זירת הפיגוע בברקן. צילום: הלל מאיר/TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.