מאות אנשים הגיעו היום (ב') להלווייתה של ניצולת השואה שהלכה לעולמה אתמול.

כ-300 אנשים הגיעו היום אל בית העלמין החדש בהרצליה כדי לחלוק כבוד אחרון לאילנה בלומנפלד, ניצולת שואה ותושבת העיר. מאות האנשים הגיעו בין היתר בעקבות פנייתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, שפרסם פוסט מרגש בו קרא לתושבים להשתתף בהלוויתה של בלומנפלד.

0fb4003a-d6ff-4c54-8525-7091518dd28c
הלוויתה של בלומנפלד. צילום: דוברות עיריית הרצליה

בהלוויה נכחו בין היתר ראש העיר בעצמו, ביתה של אילנה יפית, ניצולי שואה, פעילים בתנועות נוער ומכרים נוספים.

ראש העיר ספד לבלומנפלד: "האישה האצילית שאנחנו מלווים היום בדרכה האחרונה, הייתה אישה מופלאה. אישה, שבכל פעם שפגשתי אותה ושוחחתי איתה, עוררה בי התפעלות והערכה עצומה. הערכה לדרך שבה היא בחרה להמשיך לחיות אחרי התופת שעברה , לאופטימיות ולתקווה שהיא שידרה, כשמצד שני – היא אף פעם לא שכחה את מה שהיה – את תקופה האימה והתופת – והייתה נחושה להעביר את המסר הזה לדורות הבאים. כשהייתה בת 6 בלבד, רצחו הנאצים את סבה ואת אביה, וכך, בחורף הגרמני הקשה, היא נשארה לבד עם אחיה יעקב".

צילום: דוברות עיריית הרצליה
צילום: דוברות עיריית הרצליה

"שני ילדים קטנים מול מכונת ההשמדה הנאצית, מחנות ההשמדה, מראות הזוועה. אבל כנגד כל הסיכויים אילנה הצליחה להישאר בחיים ועלתה לארץ, וכאן הקדישה את חייה לשימור זיכְרוֹן השואה בקרב הדורות הבאים" אמר פדלון והוסיף: "כחלק מכך נהגנו בכל שנה, ביום השואה, בטקס הממלכתי שנערך בעיר הרצליה, להזמין את אילנה – בשם כל ניצולי השואה בעיר – לעלות לבמה ולספר לבני הנוער את סיפורה, והיא גם הדליקה את משואת הזיכרון העירונית".

הלוויתה של בלומנפלד. צילום: דוברות עיריית הרצליה
הלוויתה של בלומנפלד. צילום: דוברות עיריית הרצליה

ראש העיר חתם: "אילנה, אני מקווה שעזרנו לך, ומאחל שאת מוצאת לך מנוחה אחרונה לצד הורייך, אחיך יעקב, בנך דניאל ובעלך הרי. אנו שנשארנו כאן, נחבק, נדאג ונשמור על בתך יפית ועל נכדייך. תהא נשמתך צרורה בצרור החיים".

הפוסט שפרסם ראש העיר פדלון אמש:

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם