מאות אנשים הגיעו הערב להפגנת מחאה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, למחות על הניסיון שלו לפגוע בשמירת השבת במרחב הציבורי, לפרוץ את הסטטוס קוו ולשנות את צביון המדינה בחטף, בלי רשות ובלי אישור מהעם.

בהפגנת המחאה, שזכתה בין השאר גם לתמיכת הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן לשעבר, נשאו המפגינים שלטים ובהם דברים של ראשי הציונות בשבח השבת בכלל ובפרט בשבח שמירת השבת במרחב הציבורי של מדינת ישראל.

יעקב בן חמו, ממארגני ההפגנה: "אירגנו את הפגנת המחאה הזו כי הרגשנו, יותר ויותר אנשים, ממקומות שונים בארץ, שהמהלך שמוביל ראש עיריית תל אביב הוא מהלך שפוגע בשבת, פורץ את הסטטוס קוו ומשנה את צביון המדינה, מבלי שקיבל לכך רשות או סמכות מהעם.
אנחנו קוראים לחולדאי לעצור מיד את הניסיון הנלוז הזה, שנעשה על חשבון משלם המיסים, ולתת לעם להחליט איך תראה מדינת ישראל, המדינה היהודית.
לא יתכן שראש עיר אחד יחליט במצח נחושה לרמוס כך את ערכי הנצח של עמנו, שגם מנהיגי המדינה בכלל ומנהיגי העיר תל אביב בפרט הבינו את חשיבותם, וכולנו נשתוק.
אנחנו קוראים מפה גם לשרי הפנים והתחבורה, השרים דרעי וסמוטריץ, להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותם ולהפעיל את סמכותם על מנת לבלום את היוזמה הזו".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא