שחקני בית"ר חוגגים ניצחון. צילום: עודד קרני/מנהלת הליגות לכדורגל

האם האלופה תעפיל לראשונה העונה למקום הראשון בטבלה או שבית״ר ירושלים תחזור למקום השני ותחלוף על מכבי תל אביב והפועל באר ותצמד להפועל חיפה המובילה. אחרי התיקו של הפועל חיפה ומכבי תל אביב אתמול, המשחק בין בית״ר ירושלים להפועל באר שבע, הערב בטדי, הופך להיות הרבה יותר מעניין ומסקרן. המשחק שנועל את המחזור ה-11 בליגת העל יהיה משמעותי מאוד עם מסר ברור של כל אחת מהקבוצות. אחרי שסיימה למעשה את העונה האירופית שלה מוקדם מהצפוי, הפועל באר שבע יכולה להתרכז במאבק האליפות וניצחון בטדי יעלה את האלופה בפעם הראשונה לפסגה.
עבור בית״ר ירושלים מדובר במשחק שעשוי לקבוע לאן פני הקבוצה העונה, מאבק אליפות אמיתי או שוב מאבק על הכרטיס לאירופה. בניגוד ליציעים הכמעט ריקים בסמי עופר, האווירה בטדי תהיה מחשמלת. עד כה נמכרו 20 אלף כרטיסים, הערכות בבית וגן שבמשחק יהיו כ-25 אלף אוהדים לפחות. החשש ממזג אוויר גשום גרם להאטה במכירת הכרטיסים בימים האחרונים אבל ביממה האחרונה חלה עלייה במכירת הכרטיסים ונכון לשעות הבוקר המוקדמות, הקופות אמורות להיפתח כבר בצהריים במטרה למכור את יתרת הכרטיסים הרבה לפני מועד שעת המשחק.
הלחץ בבית וגן גבוה, בני בן זקן יודע כי מדובר במשחק בעל חשיבות גדולה מאוד, בית״ר ניצחה העונה את מכבי תל אביב ומכבי חיפה ורוצה לסיים את המפגש עם הגדולות בסיבוב הראשון עם ניצחון שלישי. מבחינה מקצועית המאמן קיים התייעצות עם הבעלים אלי טביב, ובלי קשר לתרגולים שערך באימונים בימים האחרונים, עדיין ישנה התלבטות בנוגע להצבתו של אנטואן קונטה. בן זקן מעדיף שהצרפתי ששיחק לאחרונה כבלם יחזור לעמדת המגן הימני, את ההחלטה הסופית ייתן טביב. בנוסף בן זקן מתכנן לשחק במערך זהיר עם 3 קשרים אחוריים, החלטה שלא תמצא חן בעיני האוהדים של הקבוצה וגם בנוגע למערך עשוי בן זקן לקיים שיחה עם הבעלים ולשמוע את דעתו.
טוני וואקמה נגד סטיאווה בוקשרט. צילום: האתר הרשמי של הפועל באר שבע
טוני וואקמה נגד סטיאווה בוקשרט. צילום: האתר הרשמי של הפועל באר שבע
למרות שבבית״ר לא אומרים זאת, התיקו של הפועל חיפה ומכבי תל אביב מאפשר לקבוצה להסתפק גם בתיקו הערב. המטרה של בית״ר להישאר צמודים למקום הראשון ולא לתת לקבוצות שמעליה לברוח לה בטבלה. בן זקן יהיה מרוצה מתיקו מול האלופה, הבעיה היא שהאוהדים הרבים ידחפו את השחקנים קדימה מה שעשוי לגרום לבן זקן ללחץ ולאפשר לשחקנים להעיז יותר.
במסיבת העיתונאים בבית וגן סוגיית ההגנה היתה הנושא המרכזי של מאמן בית״ר ירושלים בן זקן: "משחק ההגנה הוא של כל הקבוצה ואם נהיה מחויבים בכל החלקים, גם משחק ההגנה ירוויח. אני מקווה שנציג משחק הגנתי טוב יותר ונהיה קבוצה מאוזנת. רוב ההרכב די סגור״. בן זקן ייאלץ להסתדר ללא עידן ורד שעבר סדרת בדיקות ואינו כשיר עדיין. ״אין ספק שעידן ורד חשוב מאוד למועדון, אנחנו רוצים שהוא יחזור מהר, אבל יש לנו שחקנים מנוסים לא פחות ונצטרך להיות חזקים מול כל חיסרון".

איתי שכטר שנהנה מהשילוב המצוין עם ורד ומהבישולים הרבים שלו העונה, ייאלץ להסתדר ללא ורד, הקפטן, כמו תמיד, שואב עידוד מהאוהדים אבל לא מזלזל באלופה למרות מאמנה ברק בכר הודה ערב המשחק כי באר שבע אינה חזקה כמו בעונה שעברה. שכטר: "זה משחק סופר חשוב, מול יריבה עם אופי מאוד חזק. תמיד יש לחץ בבית"ר ונצטרך להוכיח את עצמנו. הקהל נותן לנו עוצמות שאפילו אנחנו לא יודעים לאן אפשר להגיע איתם. תהיה אווירה מחשמלת באצטדיון. ההפסד של באר שבע באירופה והמשחק בינינו בגביע הטוטו לא קשורים למה שיהיה".

גם ההרכב של האלופה עדיין לא ברור, מאור מליקסון יהיה בסגל אבל הוא עדיין לא כשיר לגמרי, ג’ון אוגו לא ערך אימון מלא אבל נראה כי בכר לא יוותר עליו בהרכב, אליניב ברדה הקפטן שעדיין לא יכול חוזר לאימונים בגלל הוראת הרופאים, ילווה את חבריו ויהיה ביציע. התיקו של הפועל חיפה שיכול לגרום לבאר שבע להעפיל למקום הראשון, יחד עם מזג האוויר הנוח יחסית, עשוי לגרום לאוהדים רבים שלא תכננו להגיע לטדי, להגיע ולרכוש כרטיסים למשחק מה שעשוי לגרום לראשי בית״ר הנאה גדולה נוכח ההחלטה לתת לאוהדי האלופה כ-10,000 כרטיסים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20