בפעם הראשונה התקיימה פגישה רשמית ראשונה של נציג הממשל האמריקני בדרג בכיר עם ראשי ההתיישבות. שליחו המיוחד של הנשיא האמריקאי  דונלד טראמפ למזרח התיכון ג'יסון גרינבלט,  נפגש היום (ה') בירושלים עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם ראש מועצת אפרת, עודד רביבי. כך לפי דיווח "בערוץ 7", לפי דגן הפגישה התקיימה ברוח טובה, "גרינבלט היה קשוב והשיחה הייתה מעניינת ונעימה. התרשמתי כי גרינבלט הוא מנהיג ואדם חושב וחכם זו תחילתו של קשר, אני מעריך שנמשיך להיות בקשר גם בהמשך".

ג'ייסון דב גרינבלט. שליח הנשיא לענייני המו"מ
ג'ייסון דב גרינבלט. שליח הנשיא לענייני המו"מ

ראש הממשלה ייפגש שוב עם גרינבלט אחר הצהריים. נתניהו אמר היום: "אחר הצהריים היום אני אפגש שוב עם שליחו של הנשיא טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. אנחנו בתוך תהליך של הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות".

אתמול נועד גרינבלט עם מלך ירדן עבדאללה, עם הנשיא ראובן ריבלין ועם מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב מרדכי. בנסוף לשורת פגישות שקיים עם אזרחים וגורמים ביטחוניים ישראלים ופלסטיניים בירושלים, ביריחו וברמאללה.לפי סוכנות הידיעות הממלכתית הירדנית, במהלך פגישתו עם עבדאללה\  הדגיש בפניו המלך  את חשיבות המעורבות האמריקנית ב"שבירת המבוי הסתום בתהליך השלום", וקרא לקידום פתרון שתי המדינות.

לאחר הפגישה, גרינבלט נפגש גם עם פלסטינים מרצועת עזה. "נפגשתי עם מגוון אנשים מעזה", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "זה נתן לי תקווה שאפשר למצוא פתרונות לאתגרים הומניטריים ולענות על צרכי הביטחון של ישראל". בהמשך, לאחר ביקור בישיבת הכותל בעיר העתיקה בירושלים ו"בביתו של חבר פלסטיני חדש במרחק חמש דקות הליכה", צייץ גרינבלט: "שלום ודו-קיום אינם רק אפשריים בעיר יוצאת הדופן הזאת, אלא כבר קיימים מאות שנים!".
לאחר הפגישה עם הנשיא ריבלין, משגרירות ארצות הברית בתל אביב נמסר: "גרינבלט הודה לנשיא על השיח המעמיק והרחב שקיימו ועל שיתוף עמדותיו לגבי השגת שלום וביטחון לישראל ולפלסטינים".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20