סניף דרוזי של מפלגת הבית היהודי יוקם לראשונה בכפר כסרא שבגליל העליון, כך פורסם לראשונה בערוץ 7. נכון להיום יש למעלה מ-1000 מתפקדים דרוזים בבית היהודי, ולקראת הבחירות צפוי אייל אסעד, יו"ר הפורום הדרוזי במפלגה, להתמודד בפריימריז לכנסת.

אסעד ובנט. צילום: הבית היהודי 

מנכ״ל המפלגה, ניר אורבך, מסר כי ״מפלגת הבית היהודי היא מפלגה של כל עם ישראל. המפלגה מנסה כל העת, כפי שהדברים באים לידי ביטוי גם בחוקת המפלגה, ליצור איזון בין שמירה על הבסיס הציוני-דתי-ערכי מחד, לצד הרחבת השורות על ידי פניה לקהלים חדשים מאידך. הפניה לקהלים חדשים נעשית הן בתוך המגזר היהודי והן במגזרים ציוניים אחרים. מזה מספר שנים נעשית עבודה משמעותית ויסודית של פעילות משותפת ויצירת 'ברית חיים' ביננו ובין החברים והחברות במגזר הדרוזי. בשנים האחרונות הוקם פורום ונבחרה הנהגה בראשות אייל אסעד, החל מפקד חברים משמעותי והובטח ייצוג במרכז המפלגה".

אורבך הוסיף, "כעת אנחנו פונים לשלב הבא של המשך ביסוס המגזר בתוך הבית היהודי, באמצעות הקמת סניף אזורי-דרוזי של הבית היהודי שהוא חלק ממוסדות המפלגה. הדרוזים הם אחינו, הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, הם שותפים אמתיים לערכי היסוד שלנו, בחזון ובמעשה והם חלק בלתי נפרד מהבית היהודי".

יו"ר הפורום הדרוזי בבית היהודי, אייל אסעד, אמר כי "הציונות הדתית שמנהיגה את הבית היהודי מתחברת באופן נפלא אל העקרונות והמהות של המגזר הדרוזי. הבית היהודי כיום הוא עמוד האש שמוביל את המגזר הדרוזי וחותר חזרה אל תוך הציבוריות הישראלית הוא כיום המתאים לנו מכל התנועות בפוליטיקה".

אסעד, בן 43, הוא נכה צה"ל ואב לשלושה, תושה הכפר כיסרא.לינור בר-אל

לינור בר-אל