הבוקר (א'), לראשונה מזה ששה חודשים, חזר להר הבית , יו"ר תנועת "סטודנטים למען " וראש אגף הפעילים של תנועת "אם תרצו" שקידש את אשתו שרה במקום. בעקבות כך, הורה אז מפקד מחוז ירושלים יורם הלוי להרחיקו.

עם הגעת הקבוצה שכללה את תום ושרה ועשרות סטודנטים צעירים רבים נוספים החברים בתנועת "סטודנטים למען הר הבית" וכן עולים בפעם הראשונה מכל הארץ, עוכבה הקבוצה בכניסה להר הבית למשך מעל שעה. לטענת העולים, קצין המשטרה במקום משך את הזמן בדיבורים ובקשה להמתין ואף "הציע" לחברי הקבוצה לוותר וללכת לעיסוקיהם. למרות היחס המביש, נותרו כל חברי הקבוצה יחד והמתינו עד לעלייתם להר הבית בשעה 09:15 לערך.

קבוצת העולים להר הבית, היום. צילום: סטודנטים למען הר הבית
קבוצת העולים להר הבית, היום. צילום: סטודנטים למען הר הבית

 

ניסני סיפר לערוץ 20 כי: "חיכיתי לרגע הזה מעל חצי שנה. בתחילה התרגשתי מאוד להגיע למקום ולראות את אותם המראות שאני כל-כך אוהב בהר הבית, לקח לי מעל חצי שעה להתחיל לדבר ולהודות למי שהגיע. מהר מאוד גם ראיתי שדבר לא השתנה ושהמשטרה והרשויות מנסות בכל כוחן למנוע, לעכב ולהוציא את החשק לעולים להר. כך נאלצנו להמתין מעל שעה בתור, וכן לפגוש את אותם איסורים והגבלות הזויות הכוללות איסור שתיית מים, הגבלת התנועה, איסור תפילה ועוד.

"ברור לי גם שהמשטרה תנסה כעת מחדש למצוא את התירוץ להרחיק אותי שוב מהר הבית, ועל-כן היו מכוונות עליי שתי מצלמות וידאו בכל רגע נתון. למרות הכול, התרגשתי הבוקר מאוד לחזור למקום בו קידשתי את שרה אשתי לפני כחצי שנה. הרגע הזה חרוט בלבנו לעד והיה יותר ממרגש לשוב לאותו המקום יחד עם חברי התנועה שתמכו וחיזקו וכן צעירים אחרים שעלו בפעם הראשונה להר הבית וישובו שוב בעתיד, ואני מודה להם על כך. החבורה הזו שעולה להר הבית ונאבקת על המקום הזה עושה את זה לא רק למען עצמה, אלא למען כל עם ישראל, והפירות נראים בשטח ועוד יראו יותר ויותר בהמשך."

ניסני. צילום: תנועת סטודנטים למען הר הבית
ניסני. צילום: תנועת סטודנטים למען הר הבית

 

במהלך העלייה דחקו השוטרים בקבוצה להמשיך ולנוע ולא לעצור, בעיקר במקרים בהם דיבר ניסני על ענייני ריבונות והצורך בתפילה ובחיבור להר הבית. בהמשך אף מנעו מחברי הקבוצה לעלות במדרגות בסמוך לרמה המוגבהת, ללא סיבה או הסבר, וכן מנעו שתיית מים במקום.

צילום: תנועת סטודנטים למען הר הבית
צילום: תנועת סטודנטים למען הר הבית

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.