בעקבות מטחי ירי בלתי פוסקים היום (ראשון) בצהריים לעבר הדרום. אזעקות נשמעו בכל רחבי העוטף בבאר-שבע וגם ברחובות, כיפת ברזל הופעלה. החלה ישיבת הקבינט.

נפגעים באשקלון במפעל שספג פגיעה ישירה ככל הנראה מטיל נ"ט – בצה"ל בודקים את הדיווח של בנושא. בבית החולים ברזילי נקבע מותו של גבר שנפצע אנוש מהפגיעה במפעל ונפגע פגיעות רב מערכתיות. אדם נוסף במצב קשה עם פגיעות רב מערכיות גם כן ופצוע נוסף במצב בינוני עם פציעות בפלג גופו העליון ובגפיים.

בנוסף דיווח על פגיעה ישירה של טיל נ"ט ברכב שנסע בצומת בתחום מועצה אזורית חוף אשקלון. נהג כבן 60 נהרג. כזכור, הלילה נהרג משה אגדי ז"ל בן ה-58, אב לארבעה, מפגיעת רסיסים בחזהו לאחר שרקטה נפלה על ביתו באשקלון. בסך הכל נפצעו 142 בני אדם בדרגות שונות החל מפתיחת סבב הלחימה הנוכחי.

זירת הפגיעה באשקלון. צילום: מד"א

 

גורם בטחוני מסר לפני זמן קצר לערוץ 20, כי לפי שעה לא מתקיים משא ומתן על הפסקת אש.

בשעות הצהריים צה"ל חזר לתקוף ברצועה. לפני זמן קצר, תקף כלי טיס של צה״ל מספר פעילי של ארגון הגי'האד האסלאמי – ששהו במחסן אמל"ח בדרום הרצועה.

מדובר בסיכול ממוקד ראשון בסבבי ההסלמות שבהם צה"ל נמנע עד כה לתקוף מחבלים באופן ישיר. מאז מבצע צוק איתן, נושא הסיכולים הממוקדים ירד מסדר היום, אחרי הערכת המצב אמש, הורה ראש הממשלה לצה"ל להכין תכניות לפגיעה בפעילי חמאס.

הבוקר, הוצגה בפני נתניהו התכנית, והרמטכ"ל הורה לחיל האוויר להסלים את התקיפות ולתקוף בתים של פעילי טרור מרכזיים, שבהם הוסתרו אמצעי לחימה משמעותיים.

בתוך כך, הכריז הבוקר ראש הממשלה בצעד חריג על מצב מיוחד בעורף. במסמך ההכרזה שפורסם לפני זמן קצר נכתב: "שוכנעתי כי קיימת סבירות גבוהה שתתרחש התקפה ע האוכלוסייה האזרחית". ההכרזה הינה בעלת תוקף של 48 שעות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא