לראשונה – אחד ממדליקי משואת יום העצמאות לא יהיה ישראלי. כך החליטה שרת התרבות מירי רגב, בתוקף תפקידה כיו"ר וועדת הסמלים והטקסים. המושאה תודלק על ידי יהודי שאינו ישראלי ואינו מתגורר בישראל. ותזכה לשם – "משואת העם היהודי". על מנת למצוא מועמד מתאים לתפקיד יצאה הוועדה, בשיתוף פעולה עם משרד התפוצות, בקמפיין בינלאומי רחב היקף, במסגרתו נקראים יהודי התפוצות להגיש מועמדותם ולהתמודד על הדלקת המשואה.
דניאל גולד, מפתח "כיפת ברזל" בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל ב-2015. צילןם: פלאש 90
דניאל גולד, מפתח "כיפת ברזל" בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל ב-2015. צילןם: פלאש 90
הקמפיין לאיתור המועמדים ייצא היום לדרך, ולאחר שיתקבלו הצעות מועמדות תתכנס ועדה מיוחדת כדי לבחור את הנושא המתאים. מהשרה רגב נמסר: "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, ביתו הקבוע והבטוח של כל יהודי באשר הוא… אני בטוחה שההחלטה הזו והקמפיין שאנו עושים בקרב הקהילות יחזקו את המחויבות ואת הקשר לישראל ויעודדו רבים לחזק את ישראל ואת ירושלים".
טקס הדלקת המשואות הוא הטקס הרשמי הנועל את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ופותח את חגיגות יום העצמאות. הטקס נערך מדי שנה ברחבת הר הרצל, במהלך הטקס מודלקות 12 משואות – סמל ל-12 שבטי ישראל, הבחירה במדליקי המשואות מהווה ביטוי לאות כבוד והכרה בפועלם.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא