לאחר המקרה בו פרצו גנבים באישון לילה לחווה של יעקב בן ה-75 מקיבוץ חפץ חיים, בו נאלץ לירות בעצמו לעבר רגליהם של הפורצים לשטחו, חושף היום (ב') גלעד תכנית ל"חיזוק הביטחון במרחב הכפרי". לראשונה, המשרד לביטחון הפנים יממן אמצעי וביטחון ביישובים הכפריים.

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/312668077" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]עדותו של זליגר ברדיו 'גלי ישראל'

השר ארדן חשף את פרטי התכנית במפגש עם ראשי רשויות, מנכ"לים וקציני  ממועצות אזורית מכל רחבי הארץ בכנס בו השתתפו סגן ראש אגף מודיעין ומנכ"ל המשרד אליעזר רוזנבאום. במסגרת התכנית יתקצב המשרד לביטחון הפנים הקמה של מערכים טכנולוגיים ומרכיבי שונים וחדשניים במועצות האזוריות.

על פי הודעת המשרד, התכנית, בעלות של כ- 35 מיליון שקלים לשנים 2017-2018, כוללת: הקמת מערכים טכנולוגיים ומרכיבי ביטחון פיזיים ב-17 מועצות אזוריות, על מנת להתמודד עם תופעות כגון: ליישוב ולבתים, רכבים ורכוש, גניבת ציוד ובקר, השחתות והצתות. כאסטרטגיה, עוסקת התכנית לא רק בתגובה וחקירת אירועים, אלא, לראשונה, מיישמת תפיסה של מניעה בשילוב טכנולוגיה מתקדמת כמו הצבת חיישני תנועה ומצלמות.

הפגנת תמיכה בחקלאי שירה בפורץ לפני שלושה חודשים. צילום פלאש 90
הפגנת תמיכה בחקלאי שירה בפורץ לפני שלושה חודשים. צילום פלאש 90

 

התכנית תיושם בהתאם לצורכי המועצה ובתיאום מלא מול הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל ובמשמר הגבול. התכנית תלווה גם באמצעות תכנית הכשרות כח אדם ייעודית.

השר ארדן אמר היום כי "למרחב הכפרי יש חשיבות לאומית גדולה, לכן, החלטתי לעשות ככל שניתן כדי לשפר את ההגנה על יישובים אלה ולהקצות להם אמצעים טכנולוגיים ואמצעי מיגון שיאפשרו למנוע בין היתר פריצות וגניבות ולשפר את תחושת הביטחון האישי של התושבים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.