בעקבות דו"ח מבקר המדינה הפך האירוע השנתי מחגיגה של פעילי ל'', אליה יוזמנו גם פעילי מפלגות אחרות מהמחנה הלאומי כמו הבית היהודי וישראל ביתנו.

לפי המבקר מדובר בתרומה אסורה. הליכודיאדה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

 

פעילי הימין כבר נערכים לאירוע "הלאומיאדה" שייערך בתחילת ינואר באילת, וחבר הכנסת יואב קיש מהליכוד נותן את יריית הפתיחה לסרטונים ההומוריסטים שמאפיינים את אירוע ה'' לשעבר, שהפך ל'לאומיאדה'.

כזכור, מבקר המדינה קבע שמיתוג האירוע תחת שמו של הליכוד מהווה תרומת בחירות אסורה לתנועה, מה שהוביל לשינוי השם. בסרטון ראשון מתוך סדרת סרטונים שישודרו בקרוב כמיטב המסורת של מפיקי האירוע, "מתבלבל" ח"כ קיש בשמו של האירוע ולא שוכח לעקוץ: "שהמבקר לא ייתן קנס לליכוד".

יצטרכו לשנות את המיתוג. ח"כ אורן חזן ב'ליכודיאדה' בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

 

בין הפעילים, חברי הכנסת והשרים קיימת התרגשות פוליטית גבוהה על רקע קיומו של האירוע, שיהווה מבחן כוח מקדים עבורם לבחירות הבאות שנראות קרובות מתמיד.

המתח והציפיה רק גוברים בשל העובדה שהשנה צפויים להשתתף באירוע גם בכירים במפלגות המחנה הלאומי האחרות, לצד אנשי 'הליכוד'.

אירוע באופי אחר. ח"כ יהודה גליק ב'ליכואדיאדה' בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

 

"אנחנו מכינים הפתעות גדולות לכל מי שמגיע", סיפרו השבוע משה בן זקן ומושיקו פסל, מפיקי האירוע, שמעריכים שאלפים ישתתפו באירוע שייערך בחודש הבא באילת. כידוע, במהלך השנה ייערכו הפריימריז בליכוד, ולכן השנה צפוייה נהירה של רוב חברי הכנסת והשרים של המפלגה לאירוע, בו יוצבו כמדי שנה קלפיות לטובת "פריימריז מדומים".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.