אישרה באחרונה הקמת כיתה נפרדת לבנות בלבד, כך על פי פרסום באתר Ynet. מדובר בפעם הראשונה בישראל בה נפתחת כיתה נפרדת בחינוך החילוני.

אמנם טרם אותר המוסד בו תוקם הכיתה, אך ידוע כי ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ תיפתח כבר בינואר ותלמידות העולות לכיתה ז' יוכלו לבחור להירשם לפרוייקט. יוזמי המודל מקפידים לציין כי לא מדובר בהפרדה ממניע דתי אלא בחינוך נפרד מתוך "העצמה נשית", זאת לאחר שמחקרים הוכיחו כי קיימים יתרונות ללמידה בהפרדה בין בנים לבנות.

הפרוייקט ששמו 'ענבר' נוצר במסגרת תחרות 'בית הספר של החלומות' של עיריית   שהזמינה אנשי חינוך ליצור מודל חדשני לבתי ספר. למרות שרעיון הכיתה הנשית הנפרדת לא זכתה בתחרות, בעירייה התלהבו מהרעיון והחליטו לקדמו בבית ספר ציבורי. אם הביקוש לפרוייקט ייגבר, בעירייה ישקלו אף לפתוח את בית הספר הנפרד הראשון לבנות בישראל לקראת שנת 2020.

"בתחילת שנת 2018 השיק מינהל החינוך בעירית ירושלים את תחרות 'בית ספר החלומות'. בעקבות התחרות מאות יזמים, אנשי חינוך ואזרחים מרחבי ישראל הגישו חלומות לבתי ספר יוצאי דופן, כאשר הפרס שהובטח הוא הקמת בית הספר הזוכה בירושלים", הסבירו בעיריית ירושלים.

"בין היוזמות שהגיעו לגמר היה גם בית הספר 'ענבר', בית ספר למנהיגות נשית בחינוך הממלכתי. מינהל החינוך נמצא בימים אלו בהליכי עבודה בשיתוף משרד החינוך אל מול מספר בתי ספר שהגיעו לשלבי הגמר בתחרות, כמו גם אל מול היזמיות של 'ענבר', וזאת במטרה לבדוק היתכנות למסלול ירושלמי ברוח היוזמה", הוסיפו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.