התוכנית תושק היום בפריז בכינוס של איגוד הארגונים היהודיים באירופה. כוללת חקיקה, ענישה ומניעת מכירות פומביות של פריטי מורשת נאציים. כך מפרסם הבוקר (שלישי), כתב לענייני יהדות התפוצות של "ישראל היום"-דן לביא

איגוד הארגונים היהודיים באירופה (EJA) ישיק היום במסגרת הכינוס השנתי שלו בפריז תוכנית אופרטיבית כוללת למאבק אסטרטגי באנטישמיות באירופה.

התוכנית הסדורה גובשה בחודשים האחרונים על ידי יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין, וצוות ה־EJA, בשיתוף מומחים, ראשי קהילות יהודיות ברחבי אירופה, ארגונים, שרים וחברי פרלמנט במדינות אירופה השונות, וכן בהיוועצות עם חברים בפרלמנט האירופי.

מדובר בתוכנית פעולה הכוללת פעילות ענפה עם מערכות החינוך הפורמליות באירופה, וכן קידום חקיקה נדרשת הן ברמת האיחוד האירופי והן ברמת המדינות.חלקים שונים בתוכנית כבר פועלים כפיילוט בכמה ממדינות אירופה – בשיתוף פעולה פורה עם הממשלות השונות.

לצד פיילוט התוכנית, מבצע EJA סדנאות הדרכה לצעירים יהודים מכל רחבי אירופה על מנת לשכלל את יכולותיהם של הצעירים לאתר פעילות אנטישמית לסוגיה ולהיאבק בה בזמן אמת. הכינוס מתקיים בשיתוף הקונסיסטואר הצרפתי, הליגה לפעולה ולהגנה APL וההסתדרות הציונית העולמית.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.