סוכנות הידיעות הערבית "מען" מדווחת כי ראש ה-, מייק פומפאו נפגש הלילה (ג') עם יו"ר הרשות . השניים, כך דווח, דנו בהשלכות הפוליטיות ובהסדרי ביטחון לקראת פגישת נשיא ארצות הברית וראש ממשלת ישראל . טראמפ ונתניהו צפויים להיפגש הערב (ד') בשעה 19:00 לפי שעון ישראל.

 

מייק פומפיאו. צילום: REUTERS/Jonathan Ernst - RTSX1LZ
. צילום: REUTERS/Jonathan Ernst – RTSX1LZ

לפי מקור שצוטט בידיעה, גם ראש סוכנות המודיעין של הרשות, מג'אד פראג', השתתף בפגישה. גורמים שהשתתפו בפגישה מסרו כי היא הייתה חיובית ותכליתית. כמו כן, מסרו הגורמים כי כל הנושאים נדונו ברצינות ובבהירות. בין השאר, השניים דנו בפתרון שתי המדינות ובבעיות הביטחון באגן המזרח התיכון, הבנייה בהתנחלויות ו"האפשרות לחפש פתרון פוליטי למניעת הסלמה בשטח". פומפאו ואבו מאזן, כך לפי הדיווח, דנו גם בקווי היסוד ליצירת יחסים בין הבית הלבן והמוקטעה.

הפגישה בין פומפאו ואבו מאזן מגיעה לאחר סדרת דיווחים על חשש ברשות מפני הקו הפרו-ישראלי בו נוקט הבית הלבן מאז נכנס טראמפ לבית הלבן. באחרונה צוטט סאיב עריקאית כאומר כי מאז נבחר טראמפ, אנשי הרשות אינם מצליחים להשיג אותו. כך למשל, ניסה לארגן שיחה טלפונית עם הנשיא לאחר הבחירות, כמו גם לאחר ההשבעה – אך לא נענה בתשובה.

לפי דיווחים נוספים, הבית הלבן לא הגיב למכתב המודאג ששלח יו"ר הרשות בחודש שעבר, בו הביע את מורת רוחו מכוונת הנשיא להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.