תמריא ביום רביעי הבא לספרד שם תשחק נגד אלופת העולם לשעבר במסגרת .

מרבית הסגל למשחק כבר סגור, למעט שחקן אחד. , מאמן נבחרת ישראל, מתלבט בנוגע לזימונו של בלם מכבי תל אביב, . המאמן הלאומי לא התבטא באופן רשמי בנוגע לקפטן הנבחרת לשעבר יוסי בניון ובלם הנבחרת לשעבר , אבל לוי קיבל את ההחלטה עם כניסתו לתפקיד להשאיר מחוץ לסגל את שני השחקנים הוותיקים בלי קשר ליכולת שלהם.

אלישע לוי. משחק מצוין. צילום: ערוץ 20
יזמין את בן חיים? אלישע לוי. צילום: ערוץ 20

בנוגע לבלם מכבי תל אביב, אלישע לוי מוצא עצמו במילכוד. בן חיים חזר לשחק בהרכב הראשון של מכבי, הוא מציג יכולת טובה מאוד ונכון לעכשיו לפחות, הוא ראוי מבחינה מקצועית לקבל זימון לסגל.

לוי בנה בקמפיין הנוכחי על חוליית הגנה שמורכבת מאיתן טיבי, שיר צדק ורמי גרשון. בשבועות האחרונים הבלמים של הנבחרת מצויים ביכולת חלשה יחסית, מה שהעלה את שמו של בן חיים כמועמד ריאלי לחזור לסגל הנבחרת. ״הבעיה היא לא מקצועית, טל בן חיים בלם טוב ונמצא היום בכושר הכי טוב שיש בין הבלמים שעומדים לבחירה עבורך״, אמר אחד מאנשי המקצוע שעובדים עם לוי בנבחרת בשיחה מקצועית בה נכח המאמן הלאומי.

״זה לא עניין מקצועי״, אמר לוי, ״בנינו כאן מרקם חברתי מצוין. טל בן חיים בלם טוב מאוד, יש לו עבר עשיר ומכובד בכדורגל ותהיה איתו בעיה ברגע שהוא לא יהיה בהרכב הראשון. טל בן חיים לא יכול להיות בנבחרת ישראל ולשבת על הספסל״, הוסיף לוי.

יחזור ללבוש את המדים הלאומים? בן חיים. צילום: פלאש 90
יחזור ללבוש את המדים הלאומים? בן חיים. צילום: פלאש 90

המאמן לא מתעלם מהנושא המקצועי, לרחשי האוהדים וללחץ התקשורתי ויתכן כי ישנה את דעתו. אם זה היה תלוי במאמן הלאומי בלבד, טל בן חיים לא יוזמן לסגל הנבחרת הלאומית. אם לוי ייקח בחשבון את כל השיקולים ובסביבתו, אלה התומכים בזימונו של בן חיים ישכנעו אותו שהבלם יכול לשבת על הספסל ולא לגרום לנזקים לנבחרת, לוי יזמין אותו.

״בנינו מרקם חברתי מצוין. החלטתי שאני הולך בדרך שרק שחקנים מתאימים מקצועית וחברתית יהיו בנבחרת. כל עוד קיים חשש שבן חיים יגרום לבעיה בחדר ההלבשה צריך להישאר עם הבלמים שהלכנו איתם״, אמר לוי לאנשיו בנבחרת. בינתיים יש למאמן עוד כמה ימים להתלבט.

שיקול נוסף שמנחה את המאמן הלאומי הוא הקפטן ערן זהבי. יש היררכיה בנבחרת בה זהבי בולט מעל כולם ואחריו כל השאר. זימונו של בן חיים בסיטואציה חדשה כשחקן מן המניין בסגל אחרי שהיה שחקן בכיר, בולט, מנהיג ואף קפטן במהלך קמפיין וחצי כאשר בניין לא זומן לנבחרת, מפחיד את לוי שחושש ממאבקי אגו בין הבלם לזהבי ושחקנים אחרים.

בינתיים אלישע לוי קיבל שי לפורים מבלגיה. הראיון שהעניק קני סייף לתקשורת בארצות הברית בה אמר בהתלהבות כי ישמח לקבל זימון מנבחרת ולא מנבחרת ישראל גרמה למצב רוח טוב בנבחרת הישראלית. לוי זימן פעם אחת את סייף לסגל הנבחרת ודילג עליו כמה פעמים לא בגלל היכולת. לוי לא אהב את ההתנהלות של סייף, בעיקר לא את סגנון הראיונות שהעניק לתקשורת בארץ בנוגע לנבחרת. לוי לא התלבט במיוחד בנוגע לסייף כאשר הנטייה גם כך הייתה להשאירו שוב מחוץ לסגל מה שהיה גורר ביקורות נגד לוי. ועל כך נאמר: מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא