אחרי שהבטיח את תמיכתן של רוב הסיעות החרדיות בעיר, גם הבית היהודי הודיעה היום כי תתמוך במשה ליאון לראשות העיר ירושלים. בפגישה שהתקיימה הבוקר (ד') בהשתתפות המועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון, יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי בירושלים חגית משה וחבר המועצה הנכנס יהודה (גורי) פרוידיגר הוחלט על תמיכת המפלגה במועמדותו של משה ליאון לראשות העיר בסבב השני לבחירות שיתקיים בשבוע הבא.

משה ליאון, מועמד לראשות עיריית ירושלים. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

 

הודעת התמיכה התקבלה בהמלצת ובברכת יו"ר המפלגה שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, שר החקלאות אורי אריאל וחברי הכנסת של הסיעה, יחד עם תמיכת רבני הציונות הדתית.

ליאון בירך על התמיכה: "הציונות הדתית תמיד הייתה הכוח המאחד בין כלל הציבורים בירושלים, ועל כן אני רואה תרומה גדולה בהצטרפות של הבית היהודי והאיחוד הלאומי להנהגה המשותפת שתדאג לצרכים של כלל התושבים, תבנה ותפתח את ירושלים, ותיתן מענה ראוי לכל הצרכים של הציונות הדתית בעיר".

יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי בירושלים, חגית משה, הסבירה את ההחלטה: "לאחר מחשבה רבה ושיחות עם שני המועמדים לראשות העיר החלטנו כי משה ליאון הוא המועמד המתאים ביותר לעמוד בראשות העיר ירושלים", אמרה משה והוסיפה: "אנו רואים ערך ואמירה בעלת משמעות בבחירה של ראש עיר ציוני דתי, חובש כיפה סרוגה לאחד התפקידים הבכירים והחשובים ביותר במדינת ישראל ונפעל בכל כוחנו כדי שיבחר בבחירות בשבוע הבא".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בתוך כך, גם ראש העיר היוצא ניר ברקת הודיע היום (ד') על תמיכתו בבחירתו של משה ליאון לראשות העיר ירושלים בסבוב השני:  "מהיכרותי הקרובה עם שני המועמדים ועבודתי עם שניהם, אין לי ספק שמשה ליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים" אמר ברקת.
אילת כהנא

אילת כהנא