על רקע הידיעות על התקדמות במו”מ בין הליכוד לכחול לבן על כניסה לממשלה אחדות, הודיע הערב (מוצ״ש) יו״ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ  ליו״ר מרצ ח״כ ניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגת העבודה ומרצ. מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23. עמיר פרץ שצפוי לקבל תיק כלכלי ואיציק שמולי צפויים להיכנס לממשלת האחדות בראשות נתניהו יחד עם כחול לבן. ח”כ מרב מיכאלי ממפלגת העבודה הודיעה שוב “לא אהיה שותפה לשום מהלך שיקדם את העבודה לכניסה לממשלת נתניהו”.

ח״כ תמר זנדברג בתגובה לפירוק מרצ-עבודה: ״עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה. מרצ תמשיך להיאבק בשחיתות, הגזענות והסיפוח כמו שתמיד נלחמה ותמשיך לשרת את בוחריה כפי שתמיד עשתה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת״.

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, אמר הערב: ״עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון. אני קורא לחברינו בתנועת העבודה – בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין”.

ניצן הורוביץ. יריקה בפרצוף. צילום: פלאש 90

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.