לקראת יום ירושלים- החל מהערב במהלך השבוע ובמהלך השבוע הבא תקיים תנועת בני עקיבא כ-80 מפגשים פתוחים בכל רחבי הארץ בו יספרו ישראלים יוצאי אתיופיה על הקהילה היהודית באתיופיה, על המסע לארץ ועל החוויה הישראלית מנקודת מבטם האישית. מדינת ישראל מציינת מדי שנה ביום ירושלים את יום הזיכרון הממלכתי לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל. לקראת יום הזיכרון שיחול בבוקרו של יום ירושלים (ד') תקיים החל מהערב ועד לסוף השבוע הבא תנועת בני עקיבא מיזם ארצי רחב תחת הכותרת "סיפור על הדרך – הסיפור של כולנו", פרויקט שהחל בעקבות יוזמה של בוגר התנועה עו"ד דוד אבטה.

סיפורו של מבצע משה

"סיפור על הדרך" – מיזם חברתי ארצי רחב מנסה להנגיש לכולנו את סיפורה האמיתי של הקהילה

במסגרת המיזם יתקיימו בכ-80 מוקדים ברחבי הארץ מפגשים פתוחים עם ישראלים יוצאי אתיופיה שיספרו על הקהילה היהודית באתיופיה, על המסע לארץ ועל החוויה הישראלית מנקודת מבטם האישית. המפגשים יתקיימו בסניפי התנועה ובבתי פעילים מצפון הארץ ועד דרומה בהשתתפות אלפים מחבריא ב' של בני עקיבא ומהציבור הרחב.

"הסיפור הציוני של מדינת ישראל מורכב מפסיפס רחב של קהילות רבות שחלמו ונלחמו על מנת להגיע לארץ ישראל לאורך שנות הגלות הארוכות", מסביר מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל. "זו זכות וחובה של כל ישראלי ויהודי להכיר וללמוד את סיפורה של קהילת יוצאי אתיופיה – כשהפרויקט "סיפור על הדרך" מנסה להביא לשינוי משמעותי ועמוק. המיזם שבני עקיבא מובילה כעת הוא חלק מפעילות רחבה שאנו מקיימים לאורך השנה כולה על מנת שהסיפור והמסע הארוך של הקהילה לישראל יהיה חלק בלתי נפרד מהסיפור של כולנו בארץ הזו".

הפרויקט מתקיים בשיתוף החברה למתנ"סים.

טקס יום הזיכרון לנספי סודן בהר הרצל, 2009. צילום: בני וודו
טקס יום הזיכרון לנספי סודן בהר הרצל, 2009. צילום: בני וודו


אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20