אצטדיון סמי עופר. צילום: מאיר אלקסלסי
אצטדיון סמי עופר. צילום: מאיר אלקסלסי

 

פחות משעתיים לפני פתיחת משחק הדרבי בחיפה, החשש הגדול מפקקים סמוך לאיצטדיון סמי עופר מתממש. כוחות גדולים של משטרה פרוסים סביב האיצטדיון, המועדון הוציא הודעה ובה בקשה מהאוהדים להקדים ככל האפשר.

מלבד המשחק הערב, במרכז הקונגרסים הסמוך מתקיימים אירועי חנוכה לילדים ובנוסף מתקיימים שני אירועים במקום. הפועל חיפה מצאה סיבה טובה להגדיל את ההכנסה והציעה לאוהדים לרכוש תו חנייה בסכום של 35 שקלים. המועדון האדום עשוי לשבור שיא הכנסות הערב, מעל 1.5 מיליון שקל. החשש הגדול של מנהלת הליגה הוא שהפקקים הרבים ימנעו מאלפי האוהדים להגיע במועד למגרש ואז ייאלצו לקבל החלטה האם לדחות בכמה דקות את מועד פתיחת המשחק המתוכנן ל-21:00.

נכון לעכשיו, הבטיחו את מקומם בדרבי כ-22 אלף אוהדים. מלבד 2,000 מנויים של הפועל חיפה המארחת, אוהדי הפועל רכשו 6,000 כרטיסים. הערכה היא כי עוד כאלף אוהדים, לפחות, של הפועל ירכשו כרטיסים בקופה לפני המשחק. למרות האכזבה מהקבוצה, 13,000 אוהדים של מכבי חיפה רכשו כרטיסים. הערכות הן שאוהדים נוספים של מכבי חיפה ירכשו כרטיסים בקופות, מה שאמור להביא לדרבי הערב כ-25 אלף אוהדים, עם רוב לירוקים.

הקופות נפתחו הערב בשעה 18:00 וכבר מסתמן תור בקופות. גם השערים נפתחו במטרה למנוע לחץ בכניסה ופגיעה בנפש. הפועל חיפה הודיעה לאוהדים שלא רכשו כרטיסי חנייה להגיע במטרונית, בקו 1 שתצא מהקריות לאיצטדיון.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20