רשת מלונות מטיילים מציגה:

הקיץ הישראלי ארוך אולי מצליח להתיש אותנו, אבל יש לו גם יתרון אחד בולט: הוא מאפשר לנו ליהנות יותר מטיולים בחיק הטבע. לאור העובדה שגם במדינה הקטנה שלנו יש לא מעט אטרקציות מלהיבות, נחלים ומסלולי הליכה, זהו בהחלט יתרון משמעותי. אז לפני שהחורף יגיע רשמית הנה כמה מסלולים נהדרים למי שרוצה לבלות יום מרתק באחד האזורים היפים ביותר – הגליל.

עין מימון – רחצה מפנקת בבריכה

מול עמק החולה ואצבע הגליל נמצא המעיין הנעים והמזמין הזה. הוא מזכיר לנו בריכה עגולה (ולא מאוד גדולה), וסביבה אפשר למצוא שפע של פינות מנוחה מוצלות בין עצי אקליפטוס ותאונה, וגם שיחי הפטל. אם תרצו תוכלו להגיע גם אל מעיין עין חשק הסמוך, וזהו מסלול נוח במיוחד למי שמגיע עם ילדים ומחפש מקור מים שקל להגיע אליו (המסלול כולו נמשך כ-2 ק"מ).

כדי להגיע אל המקום סעו על כביש 918 ופנו לכיוון מרום גולם (כביש 959). אחרי הפנייה הזו תזהו עיקול חד שמאלה, לעבר החניה. זו נקודת המוצא שלכם.

בריכת ירדינון

מימיו של הנחל הזה זורמים כל השנה מכיוון רמת הגולן לעבר עמק החולה. אלא שלמרות זאת הוא לא נחשב ליעד פופולרי במיוחד, וחבל כי מדובר במקום יפהפה שכולל גם מפל מרהיב וגם אגם מסתורי שלצידו יש שפע של פינות ישיבה מוצלות ומזמינות. אפשר (ואפילו כדאי) לרחוץ בבריכה וליהנות מזרימת המים החזקה במפל, ובימים החמים זו דרך מופלאה להתקרר מעט.

ניתן להגיע אל המקום דרך קיבוץ שמיר. לאחר הכניסה בשער הקיבוץ פונים שמאלה, נוסעים בצמוד לגדר, עוברים את הכיכר ויוצאים בשער השלישי. ממשיכים ישר בשביל בסימון כחול, שהופך לשחור. עוברים מעבר בקר ומעט לאחר מכן מימין שער ברזל – חונים ועוברים בשער. המעיין יהיה מצד ימין.

קרדיט לתמונות: מלונות מטיילים

"המחלק" במטעי קיבוץ דפנה

בקיבוץ דפנה, בין מטעי האבוקדו, יש פינה אחת מיוחדת, יפה ושקטה. היא נקראת בשם המבטיח "המחלק" משום שניצב בה סכר שמחלק את מי הדן, והם זורמים מערבה אל נחל שניר או דרומה, דרך הקיבוץ עצמו. המים כאן זורמים בעוצמה רבה אבל אתם בהחלט מוזמנים להיכנס אל המים וליהנות מכל רגע. מיטיבי הלכת יכולים להמשיך קצת יותר לעומק, אל המים העמוקים יותר – לכיוון הגשרים.

כדי להגיע אל מטעי הקיבוץ תצטרכו להיכנס אל הקיבוץ מהשער האחורי, ואל הבריכה אפשר להגיע רגלית או עם הרכב. 

תצפית לעבר החולה

יש המון נקודות תצפית משגעות בישראל, אבל העמדה בקרן נפתלי היא בוודאי מהיפות והמיוחדות ביותר. מכאן אפשר להשקיף אל עמק החולה, אל הגולן ואל החרמון, וממש בסמוך תמצאו את שרידיה של מצוקה עתיקה וגם בורות מים, מערות קבורה וחומות אבן. נוף כזה, עם הרי החרמון ברקע, הוא בהחלט נוף שאין לו הרבה מתחרים.

כדי להגיע אל עמדת התצפית סעו דרך שביל העפר מכביש 886 אל הכניסה לרמות נפתלי, כ-2 ק"מ דרומית למושב.

גלשו לרעיונות נוספים למסלולי טיולים בצפון באתר מלונות מטיילים. רשת מלונות מטיילים מציעה לינה בגליון במלונות הרשת: מלון מטיילים אילון, גשר הזיו, מטולה, מלכיה והוילג' – כפר נופש בצפון הכולל לינה בוילה למשפחות.