ח"כ , יו"ר מפלגת "יש עתיד" וחבר וועדת חוץ וביטחון, יזם היום (רביעי) כנס בכנסת תחת הכותרת "העם עם הגולן" וקרא למנהיגי העולם להכיר בריבונות ישראלית ברמת הגולן. כזכור, מוקדם יותר השבוע דווח כי סנטורים וחברי קונגרס אמריקנים פועלים לקדם בוושינגטון מתווה להכרה אמריקנית בריבונות הישראלית בגולן, בשם "הקואליציה למען הגולן"  בכנס לקחו חלק גם סגן השר הביטחון אלי בן דהן, וכן חברי הכנסת אכרם חסון, יהודה גליק, רוויטל סוויד, מאיר כהן, מיקי לוי, קרין אלהרר, עופר שלח, חיים ילין, עליזה לביא ופנינה תמנו שטה.

הדיון הבוקר בכנסת. צילום: דוברות הכנסת

 

"אני פונה מכאן לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ: אחרי צעדך האמיץ למען עם ישראל – בהכרה בירושלים כבירתנו והעברת השגרירות – הכר בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני פונה לחברי הקונגרס משתי המפלגות, רפובליקנים ודמוקרטים: החזירו לישראל את מעמדה העל-מפלגתי. הכירו בריבונות הישראלית ברמת הגולן. מכאן אני פונה גם אל מנהיגי אירופה. במשך שנים התעלמתם מרצח העם בסוריה. הפעם, עשו את הדבר הנכון. הכירו בריבונות הישראלית על ", אמר ח"כ לפיד.

לפיד עוד הוסיף ואמר: "לא רק העם עם הגולן, גם העולם. יזמתי את הכנס הזה מפני שיש למדינת ישראל חלון הזדמנויות נדיר להביא להכרה בינלאומית רחבה בריבונות הישראלית ברמת הגולן. קודם בארה״ב, רפובליקנים ודמוקרטים יחד, בהמשך גם באיחוד האירופי ובארצות נוספות. כדי שזה יקרה, הדבר הראשון שהעולם צריך לראות הוא שבעניין רמת הגולן אין בישראל אופוזיציה וקואליציה. כולנו מאמינים שהגיע הזמן".

עוזי ארד, ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, חשף בכנס כי "עובדה בלתי מעורערת היא שארבעה ראשי ממשלות ישראלים, שניים ממפלגת העבודה, שניים מרקע ליכודי, נשאו ונתנו על ירידה מרמת הגולן. אנחנו יכולים לשכוח את זה, אבל בארמון של אסד יש את כל המסמכים, חלקם אמריקאים. נתניהו גם ב-2010-2011 הוא ניהל מו"מ עקיף רציני עם אסד הבן הפסיכופט על ירידה מרמת הגולן".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא