הערב (ג') נפתח באופן רשמי קמפיין מפלגת 'יש עתיד'. באירוע שנערך בראשון לציון תקף יושב הראש, ח"כ יאיר לפיד, את ראש הממשלה בנימין נתניהו והגיב לנאומו אמש בו טען לאכיפה בררנית נגדו.

"אנחנו פה בשביל לנצח. יותר מדי מונח על הכף. אנחנו ננצח, כי רוב אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שכל מה שמעניין אותו זה כתבי האישום שלו. האזרחים מבינים שזה מסוכן שרה״מ מנסה לפרק את שלטון החוק", אמר לפיד." זה מסוכן שהוא תוקף את היועץ המשפטי, את פרקליט המדינה ואת המפכ"ל שהוא בעצמו מינה, את עדי המדינה שהיו האנשים הכי קרובים אליו, את המשטרה, בתי המשפט, אפילו את מפקדי צה"ל. תקף גם אותי. אני גאה להיות חלק מהרשימה הזו"

רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד. צילום: פלאש 90

 

כזכור, בנאומו אמש התייחס נתניהו לחקירות נגדו ותהה "איך לא חוקרים את יאיר לפיד שנפגש עם נוני מוזס בדירה סודית בסביון ודאג לכך שכל מפלגתו תצביע בעד החלטה לסגור את ישראל היום?".

בתגובה אמר לפיד הערב: "אתמול קיבלנו הוכחה סופית למה חשוד בעבירות פליליות חמורות לא יכול להיות ראש ממשלה. זו לא היתה הודעה דרמטית, זו היתה הודעה היסטרית. אני מכיר את ביבי המון שנים, הוא קורס תחת הלחץ. מדינה עם אתגרים מורכבים לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה עם עצבים רופפים. השתלח בשלטון החוק בשידור חי כאחרון העבריינים. לא ניתן לנתניהו לגרור את המדינה איתו ביחד בדרך למטה. יש פה מדינה מר נתניהו. המדינה יותר גדולה ממך ויותר חשובה ממך".

"צריך להגיד לנתניהו גם תודה על העבר. עשה גם דברים טובים. אבל אחרי אתמול ברור שאי אפשר להמשיך ככה. הוא כבר לא יטפל בשום דבר שנוגע לחיים האמיתיים של אנשים אמיתיים. זה לא מעניין אותו. אותנו כן. אותנו זה כל מה שמעניין", הוסיף לפיד.

לטענתו, "אני יכול להכנס מחר בבוקר למשרד רה״מ ולהתחיל לעבוד. להוריד את הפקקים. לקצר את התורים במיון. להחזיר את ההרתעה מול החמאס בעזה. ללכת לועידה איזורית ולהתחיל את ההיפרדות מהפלסטינים. לשים סוף לכפיה החרדית. נבטל את חוק המרכולים, נחזיר את חוק הגיוס, נחזיר את לימודי המתמטיקה והאנגלית. אנחנו צריכים לצאת מפה הערב ולהסתכל לאנשים בלבן של העיניים ולהגיד להם: יותר מתמיד, יותר מאי פעם, באנו לשנות".

במפלגת הליכוד הגיבו לנאום עוד בטרם החל והסבירו כי "התגובה פורסמה עוד לפני שלפיד התחיל לדבר מפני שברור מראש שגם הערב הוא ידבר הרבה בלי להגיד כלום".

"ההודעה של לפיד תהיה דרמטית רק אם הוא יגלה סוף סוף לציבור בביתו של איזה איש עסקים הוא קיים את עשרות הפגישות הסודיות שלו עם נוני מוזס, כשהוא נתן לו את החוק לסגירת ״ישראל היום״ וקיבל סיקור אוהד בידיעות אחרונות ו-ynet", לשון התגובה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20