יאיר נאם היום בישיבת הסיעה הראשונה של כחול לבן לאחר הבחירות.

״נתניהו מנסה לגרור את המדינה למערכת שלישית. הוא לא מוכן לקבל את תוצאות הבחירות" האשים לפיד. "בנאדם אחד מונע כרגע הקמת ליברלית. בין מה שטוב למדינה למה שטוב לאדם אחד, המדינה קודמת".

לפיד המשיך לתקוף את נתניהו: "אם ביבי יזוז הצידה, תהיה פה ממשלת אחדות. ממשלה עם כל מי שמאמין שצריך פה נישואין אזרחיים, ביטול חוק המרכולים, תחבורה בשבת. בלי כתבי אישום ובלי שחיתות. ולאור מה שקורה עכשיו, ממשלה שתשנה את חוק הבחירות, כדי שאי אפשר יהיה לגרור אותנו לבחירות כל שלושה חודשים.

זו המטרה של בלוק הסחטנים והקיצונים שהוא הקים אתמול". לפיד מתכוון לבלוק ה-55 קולות של כל מפלגות הימין בראשות נתניהו. "זו מטרת כל הספינים שהוא זרק לאוויר בשעות האחרונות. העם לא נתן בו אמון – הוא מנסה להחליף את העם. כמו המפ"איניקים ב-77. העם לא רוצה אותו, הוא רוצה להחליף את העם. אסור לתת לו לגרור אותנו לעוד מערכת בחירות".

לפיד הצהיר על מה שלדידו צריכים להיות המהלכים הבאים: "המטרה שלנו היא להקים ממשלת אחדות ליברלית.  על זה הלכנו לבחירות. כדי להקים ממשלת אחדות ליברלית. עם ליברמן. עם הליכוד בלי נתניהו. עם שותפים נוספים. אדם אחד נמצא בינינו לבין הממשלה הזו".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא