יו"ר מפלגת '' תוקף את ראש הממשלה בנאום כנס הרצליה: "לממשלה, לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה. לנו יש ".

יאיר לפיד בכנס הרצליה. צילום מסך
יאיר לפיד בכנס הרצליה. צילום מסך

לדברי לפיד, "הקיצוניות היום היא לא בשוליים – היא בממשלה. היא חלק מהממשלה. היא השפה שבה הממשלה משתמשת. השיח הנורא הזה, כל מסכת העלבונות הלא נגמרת הזו, מיועדת רק למטרה אחת: להסתיר את העובדה שאין להם תכנית. ולנו יש. אין להם תכנית. לראש הממשלה אין תכנית. גם לא תהיה לו. אני מכבד את ראש הממשלה, אני לא שותף לשיח שמאשים אותו בכל דבר, אבל זה הג'וב הכי שוחק בעולם ויש עייפות החומר. מה שלא עשית ארבע קדנציות כבר לא תעשה".

על אף דבריו התקיפים של לפיד, היום הציגה הממשלה דו"ח לפיו 70% מיעדיה הושגו. כמו כן, בנאומו לפיד לא הציג תוכנית סדורה משלו.

לפיד טען כי "לנו יש תכנית. אבל התנאי הראשון לתכנית הוא שנפסיק לפגוע אחד בשני. אם אנחנו רוצים שיקרה משהו טוב, אנחנו מוכרחים ללמוד מחדש לעבוד יחד. מאוחדים. עם אחד. עם ישראל אחד. זה מה שאנחנו מציעים. זו הדרך שלנו".

עוד תקף יו"ר יש עתיד "ראש הממשלה בחקירה פלילית שנמשכת בלי סוף. רשויות החוק מתנהגות כאילו יש להן את כל הזמן בעולם. אין להם. המדינה תחת עננה. תודיעו שהוא לא עשה כלום, תודיעו שיש כתב אישום, אבל תגמרו את זה! לכאן או לכאן. מקורביו של ראש הממשלה, האנשים הכי קרובים אליו, קיבלו מיליונים על "קומבינת הצוללות". אף אחד אפילו לא מכחיש את זה, אבל התרגלנו. השחיתות נראית לנו חלק מהחיים".:עוד באותו נושא