לפיד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
לפיד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"לצבא יש שרשרת פיקוד אחת – ורק אחת. הם לא חלק משרשרת הפיקוד הזו". כך אמר היום יו"ר מפלגת '' בנאום שנשא בכנס השנתי של המכון למחקרי בטחון לאומי .

לפיד הוסיף כי "רבנים מקומם בקהילה, בבית הכנסת ובישיבה. צה"ל ימשיך לגייס נשים לכל התפקידים. ואנחנו גאים בחיילות האלו. הצבא צריך לגלות אפס סובלנות לסרבנים וגם למי שקורא לסרבנות. לא תתקבל. לא משמאל ולא מימין".

עוד התייחס לפיד לחקירות בנוגע לפרשת הצוללות, ועל הפרסומים לפיהם ראש הממשלה נתניהו יזומן להעיד בפרשה: "אני לא אומר את זה מהמקום הפוליטי, אני העדתי בפרשה, אני מכיר גם את החלקים שלא פורסמו. נתניהו לא היה שחקן משנה בעסקת הצוללות. הוא ניהל אותה באופן אישי. הוא מידר את כל הגורמים המקצועיים מלבד שלושת מקורביו – שמרון, מולכו ואבריאל בר יוסף".

לדברי לפיד, "אנחנו יודעים היום, ועל כך אין מחלוקת, שכסף החליף ידיים. מתחת לשולחן. האנשים הכי קרובים לראש הממשלה גזרו קופון. אם נתניהו ידע, הוא ילך לכלא. אם הוא לא ידע, קרה לו משהו. אני מכיר את נתניהו יותר מ-20 שנה".

"נתניהו של פעם לעולם לא היה נותן לזה לעבור לו מתחת לרדאר. אם בנושא כזה, עם המשמעות האסטרטגית הזו, הוא לא ידע, אז הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה. זה בטחון המדינה. זה קודש הקודשים. על זה אי אפשר לעבור בשתיקה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "לפיד צריך לענות לציבור על שאלה אחת: איך אדם עם רקורד צבאי של כתב בעיתון ״במחנה״ שניסיונו התעסוקתי מתמצה בהקראה מפרומפטר ב״אולפן שישי״ יכול לקשקש כל כך הרבה בענייני ביטחון המדינה כאילו הוא מבין בזה משהו? שאלותיו רק מוכיחות את בורותו בנושא".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.