ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) תקף אמש (ג') בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו את עיתון "הארץ" בעקבות כתבה בה נטען שביקר ב"מאחז לא חוקי". "לפני יומיים פרסמתי כאן סיפור ישראלי יפה. עכשיו הוא הפך לפחות יפה, כי העובדות לא הסתדרו עם האג׳נדה של עיתון 'הארץ' אז הם פשוט העלימו אותן", סיפר.

ח"כ לפיד נואם בטכס חנוכת האנדרטנה לזכר עמנואל מורנו ז"ל. צילום:גרשון אלינסון, פלאש 90
ח"כ לפיד נואם בטכס חנוכת האנדרטה לזכר עמנואל מורנו ז"ל. צילום:גרשון אלינסון, פלאש 90

"לפני יומיים העליתי כאן את סיפורה של האנדרטה של סא״ל עמנואל מורנו ז״ל. האנדרטה הוקמה על אדמה פלסטינית פרטית בנתיב האבות בגוש עציון. בעקבות עתירה של 'שלום עכשיו' בג״ץ הורה להרוס אותה. המשפחה והתושבים לא אהבו את ההחלטה, אבל החליטו לא להפוך את זכרו של מורנו לחלק מהמריבה הישראלית הזועמת הרגילה".

"במקום להפגין ולהתעמת, הם הרסו את האנדרטה בלי ויכוחים ובנו אותה מחדש על אדמות מדינה, במקום שהוא חוקי לפי בית המשפט, חוקי לפי המנהל האזרחי, חוקי לפי כל מפלגה ציונית (על גוש עציון אין הרי ויכוח)", הבהיר לפיד.

"בזמנו הבטחתי להם שאם יקימו את האנדרטה במקום חוקי, אבוא לטקס החנוכה שלה. ביום ראשון זה קרה.
יחד איתי היה שם השר נפתלי בנט. היה לבנט חשוב במיוחד לבוא כי מורנו היה החבר הכי טוב שלו. הם היו יחד בסיירת ואפילו עשו יחד את הטיול אחרי צבא", כתב יו"ר 'יש עתיד'.

"היה טקס יפה ומרגש. משפחתו של מורנו שמחה שבאתי אז אני שמח שהייתי. עמנואל מורנו הוא אחד הלוחמים הגדולים שקמו לישראל וחשוב היה לי לכבד את זכרו. בעיני, יש פה גם מסר חשוב על ציות לחוק ועל היכולת להעמיד את המדינה לפני הקבוצה. עד כאן העובדות", ציין.

סגן שר הביטחון אלי בן דהן, ח"כ יאיר לפיד ושר החינוך נפתלי בנט בטכס חנוכת האנדרטה לזכר עמנואל מורנו ז"ל. צילום:גרשון אלינסון, פלאש 90
סגן שר הביטחון אלי בן דהן, ח"כ יאיר לפיד ושר החינוך נפתלי בנט בטכס חנוכת האנדרטה לזכר עמנואל מורנו ז"ל בנתיב האבות. צילום:גרשון אלינסון, פלאש 90

"למחרת פרסם ״הארץ״ את הסיפור תחת הכותרת הבאה: 'לפיד השתתף עם בנט בטכס במאחז הבלתי חוקי נתיב האבות העומד בפני הריסה'. אין לי דרך עדינה לומר זאת, הכותרת הזו היא פשוט שקר", תקף לפיד.

"הטכס לא היה בחלק הבלתי חוקי של נתיב האבות אלא במקום אחר. האנדרטה הלא חוקית אינה עומדת בפני הריסה, היא כבר נהרסה.  הטכס לא נערך במאחז לא חוקי מפני שאני לא הולך למאחזים לא חוקיים, זה מנוגד להשקפת עולמי ולדרכה של יש עתיד. מובן מאליו שאני עומד מאחורי החלטת בג״ץ לגבי הריסת הבתים בנתיב האבות כולו. זה עצוב והלב יוצא אל המשפחות, אבל במדינת חוק לא ייתכן אחרת".

"למרות שבדרך כלל אנחנו לא טורחים לתקן את ״הארץ״ הפעם התעקשה הדוברות של יש עתיד לדרוש מהם להסיר את הכותרת השיקרית ולתקן את העובדות. הם סירבו. במקום זה הציעו להוסיף את תגובתנו בשולי הידיעה במהדורה האינטרנטית. החלטנו לוותר. מה הטעם להוסיף שתי שורות לגירסת האינטרנט של ידיעה שפורסמה לפני יומיים? אני אפילו לא מוסיף פה הערה סרקסטית או זועמת על ״הארץ״ ודרכו. אלה העובדות ואין בלתן",כתב בעמוד הפייסבוק.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20