"אני מצטרף מפה לקריאתו של ראש הממשלה לנשיא האמריקאי להעביר ללא דיחוי את ארה"ב לירושלים", אמר היום (ב') יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר בישיבת סיעה מיוחדת בגבעת התחמושת לציון 50 שנים לשחרור ירושלים. "אסור לנו לתת לאיומים במהומות להשפיע עלינו. ישראל וארה"ב אינן קובעות את מדיניותן לפי איומים, אלא לפי מה נכון ומה צודק. ואין דבר צודק יותר – היסטורית, מוסרית, ערכית – מחזקתנו על ירושלים".

"אין דבר צודק יותר". לפיד בגבעת התחמושת היום (ב'). צילום: דוברות 'יש עתיד'
"אין דבר צודק יותר". לפיד בגבעת התחמושת היום (ב'). צילום: דוברות 'יש עתיד'

 

גם יו"ר מפלגת הבית היהודי השר נפתלי אמר היום (ב') בישיבת סיעתו כי לביקורו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל בשבוע הבא ישנה "משמעות אסטרטגית" והוסיף כי מאז שטראמפ נבחר, חל שינוי בעמדתו לגבי העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. זאת בהמשך לקריאתו אתמול לראש הממשלה "להבהיר שאנו מצפים מממשל ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים ולהכיר בירושלים המאוחדת בריבונות ישראל".

"אני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד בעניין הזה. טוב מאוד, תמשיכו כך., אמר בתגובה רה"מ . אתמול (א') הכריזה לשכת ראש הממשלה כי "העברת השגרירות האמריקנית לירושלים לא רק שלא תפגע בתהליך השלום, אלא להיפך. היא תקדם אותו על ידי תיקון עוול היסטורי ועל ידי ניפוץ הפנטזיה הפלסטינית שירושלים היא לא בירת ישראל".

למרות שביום רביעי האחרון טענה לשכת ראש הממשלה כי זוהי "עמדתה של ישראל שכל השגרירויות צריכות להיות בבירת ישראל ירושלים", אמש פרסמו בליכוד הודעה עוקצנית ליו"ר הבית היהודי על ניסיונו, לטענתם, לנכס לעצמו את הדרישה להעברת השגירות: "בליכוד מברכים את בנט על כך שהוא מקפיד לשנן את ההודעות לעיתונות שמוציא ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ומצטט אותן כאילו היו דרישות שלו. כך עשה בנושאים רבים וכך הוא עושה גם לגבי דרישתו העקבית של רה"מ נתניהו להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים".

זומנו לשימוע. בנט. צילום: פלאש 90
"מצפים מממשל ארה"ב להעביר את השגרירות". השר בנט. צילום: פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.