אחרי ששינה את יחסו למגזר, דאג להצטלם עם כיפה בכותל ולהתנצל על חוק השוויון בנטל – נראה כי הבין שניסיונות החיזור שלו למפלגות החרדיות חסרות סיכויי.

זאב קם חושף באתר 'Nrg' כי יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד משנה את מסמך 7 הנקודות של מפלגתו ומכניס לרשימה שינויים שיסתמו את הגולל בפני שיתוף פעולה עם 'יהדות התורה'. בלחץ של ח"כ אלעזר שטרן, התווסף לסעיף 4 במסמך ("ניקוי המערכת הפוליטית") חלק הנוגע ליחסי דת ומדינה, נושא שכלל לא הופיע במסמך המקורי. בסעיף המעודכן מפורטים יחסי המפלגה לנושאי ברית הזוגיות, גיור, כשרות, נישואין וגירושין, חוק השבת והכרה בזרמים הרפורמי והקונסרבטיבי. "ישראל היא בירת העם היהודי כולו ועלינו לחזק ולהדק את הקשר עם יהדות העולם תוך הכרה בזרמי היהדות השונים", נכתב במסמך המציג את תכנית העבודה של 'יש עתיד' במקרה שתצליח להקים יום אחד את הממשלה.

מחשב מסלול מחדש? לפיד. צילום: פלאש 90
מחשב מסלול מחדש? לפיד. צילום: פלאש 90

 

כמו כן, במפגש שקיים השבוע לפיד עם תא כתבי הכנסת, במהלכו הודה שהסיכויים שליצמן ויהדות התורה יצטרפו לממשלה בראשותו שואפים לאפס.

גם בעניין מחאת הפלג הקיצוני על עצירת העריק, התבטא לפיד בזהירות פחותה ואמר כי הוא "מצטרף ליוזמת שר הביטחון אביגדור ליברמן לפיה יש לשלול זכויות ותקציבים מישיבות שמעודדות התנהגות כזו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.