"באסל, אני מציע שבמקום זה תעשה טובה לעצמך, למפלגתך, לכנסת ישראל ולדמוקרטיה הישראלית ותתפטר לאלתר מהכנסת. אם לא תעשה זאת, נחתום על חוק ההדחה". כך אמר , יו"ר סיעת , לבאסל גטאס, חבר הכנסת החשוד בשיתוף פעולה עם מחבלים.

סיעת האופוזיציה "יש עתיד" צפויה לתמוך בהצעת החוק של הקואליציה. בתחילת התהליך יאיר לפיד התנגד לחוק, אולם לפני כשבועיים לפיד הסיר את התנגדותו והוא צפוי ביחד עם שאר חברי סיעתו לתמוך בהדחת גטאס פה אחד.

, השר להגנת הסביבה, ירושלים והמורשת, קידם הצעת חוק שתדיח את באופן רשמי מהכנסת. לפי החוק במדינת ישראל הדחת חבר כנסת מחייבת הסכמה של 70 חברי כנסת, כך שהקואליציה זקוקה לגיבוי מסיעות האופוזיציה על מנת להעביר את החוק.

במקביל, היום (ב') פורסם ב-YNET כי ראשי סיעת "" תאפשר חופש הצבעה לחברי מפלגתה בחוק, מה שצפוי לאפשר למספר אישים במפלגה לתמוך בקואליציה בעניין הדחת החשוד גטאס. , חבר כנסת מהמחנה הציוני, צפוי לתמוך בהצעת החוק ביחד עם חברי כנסת נוספים ממפלגתו. "ל ח"כ גטאס המנצל את זכויותיו כחבר כנסת כדי לפגוע בכנסת, במדינת ישראל ובכבודה של הדמוקרטיה הישראלית", אמר חסון.

ככל הנראה, המפנה בגישת סיעות האופוזיציה הושפע מהודעתו של היועמ"ש  אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד גטאס.

לפיד. "אצלכם ישראל תמיד אשמה". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"גל הסתה גזעני" – "מחבל שקרן ובכיין"

בסאל גטאס סבור כי המניע להליכים הפליליים נגדו מקורו ב"גל הסתה גזעני". במכתב שגטאס שלח לחברי הכנסת נאמר: "נעשה בי לינץ' ממשי ונגזר דיני בבית דין שדה מבלי שהוגש כתב אישום ומבלי שנערך לי שימוע כמתבקש בחוק. בימים הקרובים יהיו מאמצים להפעיל את חוק ההדחה נגדי ובמסגרת זו מן הסתם יופעלו עליך לחצים לתמוך בשימוש בחוק נואל, גזעני ואנטי דמוקרטי זה תוך שימוש ומינוף גל ההסתה הגזעני שהיה נגדי".

ח"כ באסל גטאס מובא להארכת מעצר אתמול. צילום: קוקו/פול
ח"כ באסל גטאס. צילום: קוקו/פול

גטאס הוסיף, "אני מצפה מכל ח"כ הגון ומכל מי שהתנגד לחוק עצמו להתמיד בהתנגדותו ולא לתת יד לשימוש בחוק דרקוני שמהווה ללא קשר לעניין הספציפי שלי כרסום מסוכן ביותר ביסודות המשטר הדמוקרטי. אחזור בקרוב לפעילות בכנסת במגבלות החלטת ועדת האתיקה, ואמשיך להיאבק בכל הכוח לזכות בהליך משפטי הוגן ושוויוני וכמובן אנהל את מאבקי המשפטי בתיק כפי שצריך".

"טרור אומנותי", ח"כ אורן חזן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"מחבל שקרן", ח"כ אורן חזן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אורן חזן, חבר כנסת מסיעת הליכוד, הגיב בחריפות לדבריו של החשוד גטאס. חבר הכנסת חזן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "למחבל הבכיין – קרעתי את מכתבך. שלא לצערי, בדיוק נגמר לי הנייר טואלט לנגב לך הדמעות. אז גטאס השקרן תעשה טובה לכולנו ותתפטר לכל הרוחות", אמר חזן.

בתוך כך, חבר הכנסת איל בן ראובן (המחנה הציוני) מתנגד להדחת חבר הכנסת החשוד. לדבריו, הדחתו של גטאס היא הליך "אנטי דמוקרטי". בן ראובן אמר: "זהו חוק אנטי דמוקרטי ולא ראוי. הובלתי בוועדת האתיקה לענישה מקסימלית ולהרחקת ח"כ גטאס לשישה חודשים כדי להוריד את הצורך בחוק ההדחה. גטאס במעשהו הוא עניין ייחודי וצריך לטפל באופן ייחודי ולא באמצעות חוק אנטי-דמוקרטי גורף. אצביע נגד החוק כשאגיע למליאה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.