יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לפיד מאגף את נתניהו מימין: יו"ר מפלגת 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד תקף בישיבת הסיעה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, וטען כי הוא מסתיר מהציבור הישראלי את הסכמתו ליוזמת השלום האמריקנית. "בסוף השבוע האחרון התחילו להגיע ידיעות ממקורות שונים, שבנייר האמריקאי שיוצג בחודש הבא, יש התייחסות לאבו דיס כבירת פלסטין. זה לא היה קורה בלי שראש הממשלה נתניהו היה מודע לזה ונתן את הסכמתו", אמר לפיד.

"זה מעלה שתי שאלות: 1. האם פתרון שתי המדינות חזר לשולחן בהסכמת ראש הממשלה; 2. האם אבו דיס מקובלת על נתניהו כבירה פלשתינית עתידית. אני יודע שראש הממשלה נתניהו לא מתראיין, אבל יש גבול לעמימות. אם זה נכון, הציבור הישראלי צריך לדעת זאת", הוסיף לפיד.

לפיד התייחס גם לאירועי סוף השבוע, וההפגנות בהן נעצרו ערבים ישראלים לאחר הפגנה שקיימו בחיפה. לדברי לפיד, "ראש הממשלה מנסה באופן אקטיבי, כבר חודשים ארוכים, לפגוע באמון הציבור במשטרה ובמפכ"ל. אסור לתת לזה לקרות. אין לנו משטרה אחרת. אין לנו שוטרים אחרים. משטרת ישראל מגינה על חיינו כל יום וכל שעה. ראש הממשלה לא יכול בגלל החקירות שלו להוביל התקפה על המשטרה".

"בסוף השבוע האחרון הצטרפו למתקפה הזו גם משמאל. כל מי שאמר שאסור היה להזדרז ולקבוע מה קרה באירועי אום חיראן, עכשיו רוצה להזדרז ולקבוע מה קרה לרגל השבורה של ג'אפר פרח. יחקרו, יבדקו, אם צריך יפעלו. כל תקלה תיחקר. אם יש שוטר שעבר על החוק, הוא יטופל. ישראל היא לא מדינת משטרה. במדינת משטרה לא מפגינים נגד המשטרה".