נאום התבוסה: לאחר ההפסד בבחירות לכנסת ה-21, יו"ר רשימת 'כחול לבן' בני גנץ ויאיר לפיד נשאו הערב (רביעי) דברים בפתח ישיבת הסיעה.

״נמרר את חיי הממשלה באופוזיציה, נגמרו הימים שאופוזיציה רק מנסה לזחול לממשלה. ינסו לפרק אותנו אבל לא יצליחו. אנחנו עדיין המפלגה הגדולה ביותר עם יותר ממיליון מצביעים", אמר לפיד והוסיף "אנחנו לא נרפה מכתבי האישום של נתניהו. אנחנו נהפוך את הכנסת לזירת קרב.

אנחנו נראה לאזרחי ישראל איך החיים שלהם יכולים להראות עם שלטון שאיכפת לו מהם. לא באנו הנה כדי לסכם את קמפיין 2019 אלא כדי לפתוח את קמפיין הבחירות של 2020", אמר לפיד.

ראשי 'כחול לבן' לפיד וגנץ. צילום: פלאש 90

 

גנץ עלה מיד אחריו ואמר: "הגענו לתוצאה יוצאת דופן. למעלה ממליון אנשים שמו פתק שלא ידעו שהוא קיים לפני תשעה שבועות. הקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית. נתניהו אסף אליו את הקיצוניים, אכל את שותפיו וזו התוצאה שקיבלנו".

גנץ המשיך ואמר: "כדי להלחם על דברים שאני מאמין בהם. אני מסתכל סביבי ואני רואה אפשרות לשינוי. לא ניצחנו את הסיבוב הזה, אני מכבד את הבוחרים. אני רואה יותר ממליון מצביעים וחבורה נחושה שתדע לעבוד יחד.

בהינתן מצב הגושים זו המציאות. המערכה לא תמה. אנחנו נהיה בקשר עם מי שצריך אבל אנחנו מסתכלים על המטרה בשבילה באנו. אנחנו נכבד את החלטת הנשיא והיא לא תזיז אותנו מהמוטיבציה איתה הגענו", דברי גנץ.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא