לפיד בהפגנה באשדוד. צילום: יש עתיד
לפיד בהפגנה באשדוד. צילום:

 

יו”ר יש עתיד, בהפגנה באשדוד נגד הכפייה הדתית: “אם אנחנו ננצח את הבחירות הבאות אנחנו נבטל את מפני שכפייה חרדית לא יכולה לנהל את מדינת ישראל”.

לפיד הגיע הערב (מוצ”ש) יחד עם ח”כ יואל רזבוזוב ומאות פעילי יש עתיד כדי לתמוך במפגינים באשדוד נגד כפייה דתית. לפיד אמר בהפגנה: “”מכאן, מאשדוד, תצא המהפכה. הגענו לפה לאשדוד מפני שחוק המרכולים המעליב צריך ללכת. אם אנחנו ננצח את הבחירות הבאות אנחנו נבטל את חוק המרכולים מפני שכפייה חרדית לא יכולה לנהל את מדינת ישראל”.

לפיד בהפגנה באשדוד. צילום: פלאש 90
לפיד בהפגנה באשדוד. צילום: פלאש 90

 

“גם לי יש שבת וגם לי יש שולחן שבת אבל דרעי וגפני לא יבואו אלינו הביתה ויגידו לנו איך לעשות את השבת שלנו. אנחנו לא נקבל כפייה חרדית, לא יגידו לנו איך לחיות לא יגידו לנו איזה יהודים אנחנו נהיה. חוק המרכולים צריך לעבור מהעולם ומפה מאשדוד תצא המהפכה”.

לפיד גיבה את החלטת שר הביטחון בנוגע לרבנים שקראו לרמטכ”ל להתפטר: “מי שמשמיץ את המדינה את  צה”ל ואת הרמטכ”ל לא יכול להיות חלק מהאנשים שמרצים לחיילים. שר הבטחון צודק לגמרי בהחלטתו”.

לפיד בכותל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
לפיד בכותל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

להפגנה הגיעו כ-2,500 תושבים המפגינים ברחבת העירייה המקומית נגד חוק המרכולים והכפייה הדתית בעיר. התושבים מאשימים את העירייה בכך שהיא עומדת לצד התושבים החרדים בעיר, לאחר שהחליטה לאמץ את סגירת בתי העסק בשבתות ולהטיל קנסות נגד חנויות במתחם ‘ביג פאשן’. המפגינים מניפים שלטים: “כאן לא ימי הביניים”, “באנו להחזיר את לאשדודים” ו-“ חופשית נגד כפייה דתית”. “אף אחד לא יכתיב לנו איך לציין את השבת”, אמרו התושבים.

כזכור, הגישה סיעת ‘יש עתיד’ את החוק לביטול ‘חוק המרכולים’ אותו תקדם בשבועות הקרובים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.