יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בכנסת, בשבוע שעבר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד התייחס היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה לחוק המרכולים, ויצא בהצהרה: "אם אבחר, אבקש ממשלת אחדות לאומית עם הליכוד והמחנה הציוני".

על חוק המרכולים: "זה לא חוק למען השבת. זה חוק נגד השבת. השבת נועדה לקרב בין אנשים, להיות מה שמאחד את עם ישראל. לא לייצר מריבות וסכסוכים. זה חוק מעליב. זה עלבון לכל אזרח ישראלי. חילוני, מסורתי, דתי. באים אלינו הביתה, ואומרים לנו מה לעשות. גם לי יש שולחן שבת. גם אצלי מדליקים נרות. אבל לא עולה בדעתי להיכנס לאנשים לחיים ולנסות בחקיקה להכריח אותם שהשבת שלהם תהיה בדיוק כמו השבת שלי. יש לי כבוד ליהדות, היא חלק מחיי. אין לי שום כבוד לכפיה".

"חלק גדול ממובילי המאבק נגד סגירת המרכולים הם חברי 'ליכוד'". צילום: פלאש 90
"חוק המרכולים – עלבון לכל אזרח ישראלי". צילום: פלאש 90

 

"נתניהו מתקפל בכל פעם שמישהו עובר לידו. כל מי שעובר לידו מקבל צ'ק. ליברמן עונש מוות, צ'ק. גפני חוק מסורת ישראל, עוד חוק כפיה דתית, צ'ק. ליצמן סגן שר על תקן של שר שעושה את עצמו שהוא לא שר, צ'ק. אמסלם רוצה צ'ק לפריימריז אז הוא מקבל צ'ק. בנט סגר לו את ועדת שרים לחקיקה, וכולם יודעים שהוא ייכנע וייתן לו מה שהוא רוצה. צ'ק. הכל על חשבון אזרחי ישראל.

"גם הליכודניקים שהם אנשים טובים וערכיים לא אוהבים את זה. נתניהו עד לפני 3 שנים לא היה כזה. אני מכיר אותו 20 שנה. יכולת העמידה שלו נעלמה כולם רואים את זה ועושים על זה סיבוב". לפיד סיים בקריאה: "אני קורא לחברי הכנסת של הליכוד, לחברי הכנסת של כולנו, להצביע נגד חוק המרכולים. להצביע נגד העלבון הזה. שלא ינהלו לנו את החיים".אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20