4:38 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפיד: "או שליברמן יחוקק חוק גיוס אמיתי – או שלא תהיה ממשלה"
מתוך 'הפטריוטים', א'-ה' ב-22:00

לפיד: "או שליברמן יחוקק חוק גיוס אמיתי – או שלא תהיה ממשלה"

יו"ר 'יש עתיד' מאיים בראיון ל'ידיעות אחרונות':"או שיחוקקו חוק דומה לשלנו - או שהממשלה תיפול". לפיד התייחס לפסיקת בג"ץ שביטלה את החוק הפוטר חרדים מגיוס

ביטול חוק הפטור מגיוס: יו"ר מפלגת 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד אמר בריאיון ל'ידיעות אחרונות' – "או שהם (הקואליציה, ע.ד) יצטרכו לחוקק חוק דומה לשלנו, או שהממשלה תיפול". עוד איים לפיד באותו עניין, "אם יהיה ניסיון לחוקק חוק עוקף בג"ץ – נציף את הרחובות".

ח"כ יאיר לפיד במסיבת עיתונאים על חוק הגיוס. צילום: פלאש 90
ח"כ יאיר לפיד במסיבת עיתונאים על חוק הגיוס, השבוע. צילום: פלאש 90

לפיד מצוטט בפרסום הבוקר (חמישי) ב'ידיעות אחרונות' כשהוא אומר: "לליברמן יש עכשיו מבחן. הוא צריך להודיע שיהיה חוק גיוס אמיתי עוד במושב הכנסת הקרוב על פי עקרונות החוק המקורי שהעברנו, או שלא תהיה ממשלה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בהרמת כוסית של ישראל ביתנו לקראת ראש השנה, ספטמבר 2017. צילום: פלאש 90
 ליברמן, אתמול. צילום: פלאש 90

כזכור, שר הביטחון התייחס אתמול להחלטת בג"ץ לבטל את חוק הגיוס החדש ואמר כי "כל צעיר שמגיע לגיל 18 חייב להגיע או לשירות צבאי או לאומי. ואני מדבר גם על היהודים, המוסלמים והנוצרים, זה בכלל לא משנה".

בתוך כך, הבוקר מדווחים אהרן רבינוביץ וחיים לוינסון ב'הארץ' כי שר הפנים אריה דרעי אמרי כי הגיע לסיכום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על חוק גיוס חדש ש"יעקוף" את פסיקת בג"ץ. לפי הדיווח, דרעי צוטט בביטאון מפלגת ש"ס – "הדרך" כאומר: "לא נמתין עד מושב החורף אלא ניפגש עם נתניהו מיד אחרי ראש השנה".

עוד צוטט דרעי כשהוא אומר ש"כל ראשי הקואליציה יהיו מחוייבים לחוק החדש".

מוקדם יותר השבוע ביטל בג"ץ את חוק הגיוס המתוקן שהעבירה הממשלה הנוכחית. שמונה שופטים קבעו כי החוק החדש פוגע בשוויון ולא מידתי. השופט סולברג בדעת מיעוט טען כי אין לבטלו. הביטול ייכנס לתוקף בעוד שנה מהיום.

נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור כתבה כי "הדיון החברתי התמידי בסוגיית שירותם של תלמידי הישיבות נוגע אם כן בקצוות העצבים הרגישים של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והוא נמצא על סף רתיחה. במשך השנים ומתוך מודעות רבה לרגישות החברתית, נקט בית משפט זה סבלנות ואיפוק מופלגים בעת שנדרש להכריע בעתירות שעסקו בנושא גיוס תלמידי הישיבות".

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו