מתוך "לפני כולם" א'-ה' ב-21:00

למרות הצהרות שר התקשורת ותמיכת ראש הממשלה בסגירת רשת החדשות "אל-ג'זירה" בישראל בתחילת החודש, בלשכת העיתונות הממשלתית דווקא לא ממהרים לנתק את הקשר עם גוף התקשורת. ביום עיון שמקיימת לע"מ בשבוע הבא תחת הכותרת "גבולות חופש הביטוי: בדילמה שבין ביטחון המדינה לחופש העיתונות – ערוץ כמקרה בוחן", ישתתף ד"ר – ראש מערכת בישראל.

הזמנה לכנס לע"מ בהשתתפות עורך אל ג'זירה
ההזמנה לכנס

זוהי אינה הפעם הראשונה בה עולה לע"מ לכותרות באחרונה בהקשר של אל-ג'זירה. רק אתמול דווח כי לשכת העיתונות תבחן מחדש את שלילת תעודת העיתונאי של כתב 'אל ג'זירה' בישראל, אליאס כראם, בעקבות פגישה בין מנהל לע"מ ומזכ"ל

כתב אל ג'זירה אליאס כראם. צילום: אל ג'זירה
כתב אל ג'זירה אליאס כראם. צילום: אל ג'זירה

כזכור, בחומרים שהעבירו שר התקשורת איוב קרא והדובר לתקשורת ערבית במשרד רה"מ, אופיר גנדלמן, לבחינת לשכת העיתונות נמצא כי כראם (40), אזרח ערבי ישראלי מנצרת הנושא תעודת לע"מ מטעם הרשת הקטארית מאז 2011, טען בראיון כי הוא מנצל את תפקידו כעיתונאי כדי לנהל "התנגדות".

בתחילת השבוע סיפר שר התקשורת איוב קרא בתדרוך עיתונאים על תכנית בת ארבעה צעדים להפסקת שידורי רשת אל ג'זירה בישראל תוך מספר שבועות. תחילה ישלול המשרד את תעודות העיתונאי הממשלתיות של כתבי הרשת בישראל, שידורי התחנה יוחשכו בכבלים ובלוויין, משרדיה יסגרו ובהמשך אף צפוי להיחקק חוק שיאפשר לממשלה לסגור רשת חדשות שתסית לפגיעה באזרחי ישראל.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא