2:36 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "לעולם לא עוד"?

"לעולם לא עוד"?

כשאנו מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, האם העולם באמת מפנים את המסר של המשפט המשמעותי ביותר לעם שלנו?

71 שנים חלפו מתום מלחמת העולם השנייה, מלחמה שבסופה נתבררו מימדי ההשמדה חסרת הרחמים של העם היהודי בידי המכונה הנאצית. התמונה בסיום אותה מלחמה זעזעה את העולם. מאז חוזרים המנהיגים בישראל ובעולם על המשפט "לעולם לא עוד". אך האם משמעות המשפט הזה עדיין מחייב את מנהיגי העולם? או שמא הפך לססמה ריקה מתוכן?

 

שואת דאעש. צילום מסך
שואת דאעש. העולם לא למד דבר. צילום מסך

אירועי האביב הערבי שחלו בשנים האחרונות הביאו להקמת מיליציות אסלאמיות ברחבי המזרח התיכון, אפריקה ולאט לאט חודרות המליציות גם לאירופה בגלי ההגירה האחרונים. המילציות, ארגוני הטרור האיסלמיסטיים, מבצעים באופן יום יומי מעשי טבח נוראיים בעמים שונים כמו היזדים, הקובטים, הנוצרים ועוד שלל עממים הסובלים מנחת להבם של אנשי דעא"ש. באפריקה בוקו חראם לא מראה רחמים גם הוא. בסוריה, שכנתנו מצפון, אסד ממשיך לטבוח באין מפריע בבני עמו. את המנות האירופאיות אנחנו מקבלים טיפין טיפין.

חוסר הרצון של האיחוד האירופי והאו"ם לטפל בנעשה במזרח התיכון מציב את מדינות אירופה בפני גלי הגירה עצומים שספק אם היבשת מוכנה לקלוט. יחד עם הנטייה לבדלנות של ארה"ב, נראה כי התנהלות המעצמות בשנות ה-40 של המאה הקודמת חוזרת. מספרים שטייסי חיל האוויר האמריקאי טס מעל אושוויץ, ראו את המשרפות וידעו מה שמתרחש שם ולבסוף תקפו רק את המפעלים שליד המחנה. כך אפשר חיל האוויר האמריקאי לנאצים להמשיך לבצע את ההשמדה.

המציאות של השנים האחרונות במזרח התיכון אינה חסרת תקדים. העולם המערבי נוטה לא להתערב כשזה נוגע לסכסוכים בין עמים. כך למשל נרצחו באין מפריע כ-450,000 בני אדם בחבל דראפור שבסודאן, כך בוצע רצח העם  במלחמות האזרחים ביוגסלביה במהלך כל שנות ה-90. מקרים מצערים אלו מוכיחים שהעולם לא למד דבר ממלחמת העולם השנייה. האו"ם, שתפקידו הוא לפתור סכסוכים קיימים, מתגלה כגוף אימפוטנטי וחסר תוחלת. למעשה הדבר היחיד שיוצא מהגוף המושחת הם גינויים חסרי היגיון נגד ישראל.

הצעדים שבהם נוקט העולם כדי לפתור סכסוכים צריכים להדאיג מאוד את העם היושב בציון. ההתקפלות של נשיא ארה"ב ברק אובמה בפני האיראנים מביאה את חמינאי ושלטון האייתולות קרוב מאוד לפצצה גרעינית שתסכן את מדינת ישראל. הכישלון של אובמה בשיחות הגרעין עם איראן מוכיחה שוב שאין לנו על מי לסמוך אלא על עצמנו בלבד. כאשר מעצמה כמו איראן קוראת להשמידך, אינך יכול להישאר אדיש.

אובמה. קירב את איראן לפצצה. צילום: פלאש 90
אובמה. קירב את איראן לפצצה. צילום: פלאש 90

כדי שהמשפט "לעולם לא עוד" ימשיך להיות בר תוקף, ישראל חייבת להגן על עצמה בכל מחיר. האיומים שיש על ישראל – החל בחמאס וברשות הפלשתינית המשתמשים בהסתה נאצית לכל דבר וכלה בחיזבאללה ואיראן הקוראים להשמדתנו השכם וערב – מחייבים אותנו לקחת את גורלנו בידינו.

האסלאם הקיצוני כבר קלט את החולשה שמפגינות מדינות המערב. יחד עם הכישלון התמידי שנקרא האו"ם, די ברור שאנחנו לבד במערכה. לכן אל לנו להיתלות בפתרונות שתוקפם פג כמו פתרון שתי המדינות, רק בגלל שנשיא ארה"ב לוחץ עלינו ומתנה בכך את הסיוע הצבאי לישראל. נדיב ככל שיהיה, עלינו לדחות את הסיוע הצבאי ובתנאי שנחליט לבד מתי מתאים לנו להגן על עצמנו. בשביל שבאמת "לעולם לא יהיה עוד".

אורן בוטבול

אורן בוטבול

בוגר תואר ראשון בתקשורת. פעיל חברתי במסגרות "אם תרצו", המשמר הציוני-דמוקרטי וסטודנטים למען הר הבית. ריכזתי את שדולת הדה-לגיטימציה נגד ישראל בכנסת. בעברי גם מדריך חברתי ומורה לרדיו ותקשורת. 8 שנות ניסיון כשדר ברדיו "קול הכנרת 106 FM" רדיו הסטודנטים של המכללה בכנרת. במשך שנה ניהלתי את התחנה. וכן שימשתי כחבר אגודת הסטודנטים של המכללה.
אורן בוטבול
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?