הנסיך ויליאם, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הערב (ג') התקיימה קבלת הפנים הרשמית לנסיך וויליאם בבית השגריר הבריטי. מוקדם יותר ביקר ביד ושם, נועד עם הנשיא וקיבל את אות "חסידת אומות העולם" עבור פועלה של סבתא רבא שלו, הנסיכה אליסה מידי רה"מ ורעייתו שרה.

"הביקור ביד ושם היה מרגש מאוד עבורי. פגשתי שם ניצולי שואה שמעתי את סיפוריהם על החיים החדשים שלהם בארץ", סיפר . "עליתי לקברה של סבתא רבא שלי אליס. לעולם לא נשכח מה נעשה נגד העם היהודי בשואה. האחריות לזיכרון הפשע הנורא עוברת לדור שלי ואני מחוייב לעשות זאת".

הנסיך ויליאם ביד ושם. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"קיבלתי טעימה מהעיר תל אביב היפה ומחוף ימה. מחר אפגוש עוד צעירים מרחבי המדינה. הקשר בין 2 המדינות שלנו מעולם לא היה הדוק יותר. קשרי מסחר וטכנולוגיה ולא רק", אמר וויליאם. "אנחנו אתכם במאמצים להשיג שלום", ציין והוסיף בעברית "תודה רבה".

לאחר הפגישות עם ראשי המדינה נסע הדוכס לצפות במשחק כדורגל בין ילדים יהודים וערבים ביפו ואף הציג כמה מהכלים בעצמו. בהמשך סייר בטיילת בתל אביב והפתיע את המתרחצים כשהצטרף למשחק כדורעף חופים. הוא עלה אל סוכת המציל בחוף פרישמן עם ראש עיריית ת"א רון חולדאי והצטער שלא הביא עימו בגד ים.

בחוף פרישמן. צילום: ניב אהרונסון, לע"מ

 

מחר יחזור שוב הדוכס לתל אביב לסיור בשדרות רוטשילד, פגישה עם נטע ברזילי זוכת האירוויזיון ופגישה עם סטארטאפיסטים ישראלים. בערב יבקר הנסיך וויליאם ברשות הפלסטינית וייפגש עם אבו מאזן. בחמישי הוא צפוי לסייר בכותל המערבי.

עלה גם לסוכת המציל. הנסיך וויליאם בחוף פרישמן. צילום: ניב אהרונסון, לע"מ
מצטרף למשחק. הנסיך וויליאם בחוף פרישמן. צילום: ניב אהרונסון, לע"מ
מפגין יכולות ספורטיביות. הנסיך ויליאם במשחק בין ילדים יהודים וערבים ויפו. צילום: שאול גולן, לע"מ
הנסיך ויליאם במשחק בין ילדים יהודים וערבים ויפו. צילום: שאול גולן, לע"מ
הנסיך ויליאם בפגישתו עם רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו. צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא