רצף האירועים שנקשר למשטרה בזמן האחרון מעורר מחשבה ודאגה, יכול להיות שמישהו שם התבלבל. שמישהו שם, במשטרת ישראל, שכח מה תפקידה האמיתי של המשטרה.

קחו למשל את "צעדת הבושה" שארגן השמאל בשדרות רוטשילד. בכיר במשטרה התבטא בזכות ובחשיבות ההפגנה הזו. נזכיר, במהלך ההפגנה הזו השוו את נתניהו לפינושה ולרוצחים אחרים.
הפגנת השמאל בשדרות רוטשילד בתל אביב. צילום: תומר נויברג פלאש 90
הפגנת השמאל בשדרות רוטשילד בתל אביב. צילום: תומר נויברג פלאש 90
>>עוד באתר ערוץ 20 >>

במקביל, בהפגנת תושבי דרום ת"א שהתקיימה מול בית השופטת חיות, עצרה המשטרה את מנהיגת המחאה שפי פז בנימוק שהיא,- אישה בת 65 – "מהווה סכנה לציבור". ההפגנה היא "נשמת אפה של הדמוקרטיה"? כנראה לשמאל בלבד.

ההדלפות על בסיס יומי בזמן החקירה ממש בהקשר של נתניהו הפכו לשיטפון של ממש. אלשיך, כאשר נכנס לתפקיד אמר שיפסיק את ההדלפות. אז אמר. בכיר במשטרה אמר שהיא תזדרז להגיש המלצה בנושא נתניהו ובכך לעקוף את חוק ההמלצות. ושוב, אלשיך הבטיח והסביר שהמלצות המשטרה בתיקים הן מיותרות. אז הבטיח.

 

ביטן עודכן שהוא מבוקש לחקירה דרך התקשורת


חבר הכנסת דוד ביטן הוא בכל זאת יו"ר הקואליציה. איך לדעתכם נודע לו שהוא מבוקש לחקירה? עיתונאי אמר לו. המשטרה אפילו לא טרחה להודיע לו. ומה לגבי העיתוי של חקירת ביטן, בדיוק כאשר הוא יוזם חוק שמגביל את המלצות המשטרה? ממש מזכיר משטרים חשוכים. אחרי שלפני חצי שנה הודיעו במשטרה שאין כלום נגד ביטן, פתאום, יום לפני שהוא היה אמור להעביר את חוק ההמלצות, ביקשו אותו לחקירה. צירוף מקרים? אין מצב.
רה"מ נתניהו והמפכ"ל אלשיך. צילום: באסל עווידאת, פלאש 90
רה"מ נתניהו והמפכ"ל אלשיך. צילום: באסל עווידאת, פלאש 90


ובכלל, זה שיש למשטרה תיק על כל חבר כנסת ושר, ומתי שהיא רוצה היא מזמנת אותו לחקירה נראה לכם תקין? אותי זה מפחיד.


אז אין לי מושג אם דוד ביטן קיבל שוחד או עבר עבירה כלשהי. יתכן. ואני בכלל לא בטוח שאהבתי את חוק ההמלצות שהוא פרסונלי. דבר אחד אני יודע: מישהו צריך להסביר להנהגת משטרת ישראל שהיא אינה שחקן פוליטי.


חבר הכנסת דוד ביטן ביציאה מהחקירה בלהב 433, אתמול בלילה. צילום: רועי חלימה, פלאש 90
חבר הכנסת דוד ביטן ביציאה מהחקירה בלהב 433, אתמול בלילה. צילום: רועי חלימה, פלאש 90

נמשיך: קצינה וחוקרת באגף החקירות 433 קראה להגיע להפגנה נגד נתניהו בתל אביב, כך פורסם היום בחדשות 0404. טירוף מוחלט. וזה יראה לכם לא קשור אולי, אבל זה בהחלט קשור: באירוע ניסיון הלינץ' בשומרון המשטרה לא עצרה אפילו ערבי אחד לחקירה. מי כן זומן לחקירה באזהרה? הורי הילדים שכמעט נהרגו.


בדמוקרטיה, ואנחנו עדיין מדינה דמוקרטית, המשטרה מקבלת הוראות ופועלת לפי החוק, ובטח שלא אוגרת חומר על נבחרי ציבור רק כדי להשתמש בו בזמן ובמקום שתמצא לנכון.


לצערי הרב ההתנהלות הבעייתית שלה לאחרונה, שלא לומר המדהימה בחוצפתה, גורמים לי לא להאמין לה.שמעון ריקלין

שמעון ריקלין