למרות שיו”ר , השופט , הוציא אתמול (ו’) צו מניעה זמני האוסר על מפלגת ‘העבודה’ להפעיל את ‘’ בחינם, זאת עד לקיום דיון בעתירה, יצא האוטובוס לדרך ביום שישי ועליו כמה עשרות פעילים, אולם הוא לא כלל .

 

כזכור, מפלגת העבודה פרסמה בבוקר יום שישי כי “לאור ההצלחה של הפעלת התחבורה הציבורית בשבת בעיר בשבוע שעבר, מפלגת העבודה יוזמת פרויקט “אוטובוס השבת” לטובת הציבור החילוני”. ההודעה התייחסה לניסיונו של ראש עיריית , רון קובי, להפעיל תחבורה ציבורית בשבת וניסתה להעתיק את חילול השבת בפומבי לערים אחרות בישראל.

תנועת ש”ס עתרה בתגובה לוועדת הבחירות נגד מפלגת ‘העבודה’ והעומד בראשה אבי גבאי. בש”ס דרשו שיאסור על ‘העבודה’ “לממן ולהפעיל תחבורה ציבורית בשבת לתושבי ראשון לציון או כל רשות אחרת”.

בנימוקם לצו המניעה כנגד חילול השבת, ציינו העותרים כי מעשה זה של מפלגת העבודה נוגד את חוק דרכי התעמולה, הקובע כי “לא תהא תעמולת בחירות קשורה במתן מתנות”. השופט קבע כי אכן “לכאורה, פעילות זו היא, בנסיבות, בגדר תעמולת בחירות הקשורה במתן מתנות, האסורה”.

ב’עבודה’ התרברבו על העיקשות שהפגינו ומסרו: “אוטובוס השבת שלנו יצא לדרך בראשון לציון. את המהפכה הזאת אי אפשר לעצור. ש”ס לא תחליט אם תהיה או לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת. לא ניכנע לאיומים ולא נוותר על תחבורה ציבורית בשבת. אוטובוס של שבת – זה כלכלי, זה חברתי, וזה צודק”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.