16:09 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > למרות התקרית הדיפלומטית: נשיא איטליה הגיע לנטוע עץ בירושלים

למרות התקרית הדיפלומטית: נשיא איטליה הגיע לנטוע עץ בירושלים

על אף דבריו של סגן השר איוב קרא על כך שרעידת האדמה באיטליה קרתה בגלל החלטת אונסק"ו, נטע הבוקר נשיא איטליה עץ בעיר שמדינתו התעלמה לכאורה מזיקת העם היהודי אליה

"רעידת האדמה באיטליה התרחשה כעונש על החלטת אונסק"ו להתעלם מהזיקה של העם היהודי לירושלים", אמר סגן השר איוב קרא (הליכוד) על הימנעותה של איטליה בהצבעה באונסק"ו. אך נראה כי התקרית הדיפלומטית הזו אל הפריע ליו"ר קק"ל העולמי, דני עטר, לארח הבוקר את נשיא איטליה, סרג'יו מטרלה, לנטיעת עץ זית בחורשת אומות העולם ביער ירושלים.
הנטיעה התקיימה במעמד שגריר ישראל באיטליה, עופר זקס, שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקו טאלו ונשיא קק"ל איטליה, רפאל ששון.

נשיא איטליה נוטע עץ ביער ירושלים. צילום: דוברות קק"ל
נשיא איטליה נוטע עץ ביער ירושלים. צילום: דוברות קק"ל

עטר אמר בתגובה: ״אני רוצה להתנצל על אמירתו של סגן השר, איוב קרא, כנגד איטליה. אנחנו מעריכים מאוד את מערכת היחסים בין העם באיטליה לעם בישראל ובין הממשלות. החום והאהבה מורגשים כאן ולא ניתן לשום דבר לערער על כך״.

נשיא איטליה, סרג'יו מטרלה הבהיר כי: ״הידידות בין איטליה לישראל אמיצה וחזקה ושום דבר לא יפגע בה. לאור אירועי ההרס האחרונים באיטליה, אני גאה לנטוע היום עץ זית בחורשה זו, בה נטעו עשרות מנהיגי עולם חשובים, במאמץ משותף להגיע לצדק ושלום.
ושמח במיוחד שמתאפשר לי לשלוח מכאן מסר של שלום ושלווה לתושבי איטליה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"