על אף המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה בשל נגיף הקורונה, החליטו בעיריית כפר סבא לחדש את הפעלת קווי התחבורה הציבורית בשבת. מדובר על 4 קווים היוצאים מנקודות שונות בעיר כפר סבא – לחוף הים בהרצליה, והכל כמובן על חשבון משלם המיסים ובמימון מלא של העירייה.

גורמים בעיריית כפר סבא מסרו לנו כי על אף שהגיעו להסכמות מסוימות בין הנציגים הדתיים לאלו שאינם דתיים, החליטו לחזור להפעלת האוטובוסים במחטף. לטענת הגורמים, ראש העיר המתנגד לתחבורה ציבורית בשבת נאלץ להיכנע ולאשר להפעיל את המיזם בהסכמתו על מנת שלא ייוצר מראית עין שאינו שולט בקואליציה. גורם נוסף מסר לנו כי ראש העיר הבטיח לו שהחזרת התחבורה הציבורית בשבת לא תקרה ורק כמה שעות לפני הפעלת המיזם הוא גילה שלא כך פני הדברים. הוא אמר כי גורמים בעירייה הטעו במכוון את הנציגים הדתיים במועצת העיר כדי שלא יכולו לפעול לעצירת הפגיעה בסטטוס קוו.

 

נזכיר כי רק אתמול הודיע ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן כי הוא מבטל את מיזם התחבורה הציבורית בשבת בעיר שלו, הנקרא "סבבוס", בגלל ההדבקה שנפוצה יותר בתחבורה ציבורית וכן בגלל מיעוט הנוסעים. בהודעה שפרסם ראש העיר הוא אמר כי האוטובוסים יפסיקו לפעול עד להודעה חדשה כיוון ש"האוטובוסים מהווים מוקד ההדבקה מספר 1, וה"סבבוס" במהותו מוביל ציבור למוקדי התקהלויות בהגדרתו. כמו כן, רמת השימוש ב"סבבוס" בשל המצב צנחה ב- 70%, מה שלא מצדיק את המשך ההוצאה הציבורית הכבדה".

 

מאיתן צנעני, סגן ומ"מ ראש העיר מהסיעה הדתית בעיר נמסר כי "הדבר קרה ללא ידיעתי, ובניגוד לדעתי. אני נאבק נגד זה ואני מקווה שאצליח לעצור את השאטלים הללו".

אורן כהן, המשנה לראש העיר מטעם הליכוד, מסר כי "אינני מעוניין להגיב".

שרת התחבורה מירי רגב, שנושא התחבורה הציבורית נמצא בתחום אחריותיה, בחרה שלא להגיב.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.