קייטנת צה"ל בגינת 'דה מודינה'. צילום: 'החזית לשחרור '

בסרטון שצילמו אמש (א') תושבי דרום תל אביב בגינת דה מודינה בדרום תל אביב, תועדו חיילי צה"ל מחטיבת הנח"ל יחד עם פעילי הנוער העובד והלומד כשהם מפעילים קייטנה לילדי המסתננים. בסרטון שצולם אמש ופורסם ע"י "החזית לשחרור דרום ת"א", נראים החיילים רוקדים עם המסתננים ומתעמתים עם תושבי השכונה. כשהעירו התושבים כי הפעילות אסורה לפי הוראת השיב אחד החיילים כי "הצבא החליט שיהיו פה ". הצעירים ביקשו שלא יצלמו אותם ותושבת דרום ת"א הסבירה כי עליהם לא להגיע לגינה הציבורית במדים. חייל אחר השיב: "את כאזרחית לא צריכה לבוא לפה", ובהמשך הוסיף "אני גר פה ואני אבוא לגינה שלי". חייל אחר הסביר: "המפקד שלי כאן ואני כאן במסגרת השירות הצבאי". לטענת התושבים, החיילים מתגוררים בשכונה במבנים הידועים כ'דיור בר השגה'. "מה שאנחנו רואים זה שימוש ציני, פוליטי ומעליב בחיילי צה"ל לקידום אג'נדה של השמאל על גבם של תושבי השכונות", אמרה , פעילה חברתית תושבת דרום תל אביב.

כזכור, בשנה שעברה הורה שר הביטחון אביגדור ליברמן כי פעילות התנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים תופסק לאלתר. זאת לאחר שח"כ אמיר אוחנה, חבר ועדת חוץ וביטחון, פנה בשאילתא על מנת לברר מהי מטרת שיתוף הפעולה בין צה"ל למסתננים מסיגי הגבול והאם בכוונת צה"ל לעודד הסתננות בלתי חוקית לישראל. סגן השר אלי בן דהן אמר כי מדובר בהתנדבות חד פעמית, אך לאחר שנודע שהדבר חוזר על עצמו מפקד בה"ד 15 הורה לעצור את הפעילויות ההתנדבותיות של חייליו ובהמשך הגיעה ההוראה ישירות מלשכת שר הביטחון.

בשיחה עם ערוץ 20 אמרה שפי פז, פעילת ה'חזית לשחרור דרום ת"א' ותושבת השכונה, כי "מה שאנחנו רואים זה שימוש ציני, פוליטי ומעליב בחיילי צה״ל לקידום אג׳נדה של השמאל על גבם של תושבי השכונות. אנחנו דורשים לשים קץ להתנהלות הפוגענית של המחלקה לצעירים ונוער ולהחזיר את החיילים לצבא. הם לא התגייסו כדי להיות שמרטפים של ילדים אריתראים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ״החיילים המצולמים בסרט הינם חיילי גרעין נח״ל המתגוררים בשכונת שפירא ונמצאים בפרק השני של שירותם תקופת התרומה לקהילה והמעורבות החברתית. באירוע זה הועברה פעילות לילדי שכונת שפירא בגינה הציבורית, ללא קשר למוצאם של המשתתפים בפעילות. פעילות הגרעין בשכונה אושרה ע״י משרד הביטחון, משרד החינוך ועיריית תל אביב״.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.