הטקס בשנה שעברה. צילום: פרויקט "מסע"

בפרויקט "מסע", המקיים מיזמי פעילות במגוון תחומים, משתתפים אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם- ממרוקו, ניו-זילנד, שוויץ, שוודיה, ונצואלה, אוזבקיסטן, פינלנד, קוסטה-ריקה ועוד כ40 מדינות. כ- 7,000 יהודים צעירים ומנהיגי קהילות יהודיות מהעולם לקחו חלק במעמד מרגש ומיוחד זה. טקס התקיים במעמד שר התפוצות והחינוך, , יו"ר הסוכנות וחתן פרס ישראל, , צעירים ומנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם.

טקס התקיים בשפה האנגלית יתורגם סימולטנית לצרפתית, ספרדית ורוסית, ושודר בשידור ישיר לקהילות יהודיות ברחבי העולם וכן בדף הפייסבוק של פרויקט "מסע".

מנכ"לית פרויקט "מסע", לירן אבישר בן-חורין, אמרה: "הטקס שאנו מקיימים מאפשר לצעירי התפוצות להיות שותפי אמת במעמד שהוא בעל משקל אדיר בחייה של החברה הישראלית. הטקס במתכונתו הייחודית הפך במרוצת השנים למעמד זיכרון מרגש בו יהודי התפוצות מרכינים ראש יחד עם כל עם ישראל לזכר הנופלים.

הטקס בשנה שעברה. צילום: פרויקט "מסע"

"מסע" מביא אלפי משתתפים מעשרות מדינות בעולם לחוות איתנו את המציאות הישראלית בתקופה הנוכחית של יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות, שהיא בעלת משמעות רבה עבור כולנו. האירועים שאנו מקיימים בימים אלה הנם נדבך בשרשרת, שאנו רוקמים באדיקות לאורך השנים והם נועדו להמשיך ולחזק את הקשר הבל ינתק של יהודי התפוצות עם מדינת ישראל ועם ישראל".

הטקס, המתקיים זה למעלה מעשור, מטיל זרקור מיוחד על תרומתם של החיילים הבודדים ובוגרי פרויקט 'מסע' לסיפור הישראלי, וזאת במטרה לחבר את המשתתפים באופן מוחשי לרגעים שעושים אוּמָה. בעקבות הטקסים בשנים עברו, המשתתפים מתארים לרוב שהטקס הוא אחד המרכיבים המרגשים והחשובים ביותר של חוויותיהם בישראל. בטקס השתתפו למעלה מ-7,000 איש, 4,000  חניכי 'מסע' ו-3,000 מנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם והפדרציות היהודיות מצפון-אמריקה. כמו כן, הגיעו תורמים מרכזיים של קרן היסוד מכל רחבי העולם.

הטקס בשנה שעברה. צילום: פרויקט "מסע"

בטקס השנה,סופרו סיפוריהם של ז"ל, של האחים פרץ ז"ל וחללים נוספים. בטקס ישתתפו משפחות שכולות, כולל משפחתו של ז"ל, שר התפוצות והחינוך, נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות היהודית וחתן פרס ישראל, נתן שרנסקי ומנהיגי קהילות יהודיות מהעולם.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.