בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, נפגש שלשום (ג') עם ראש ממשלת בליגה שארל מישל. במהלך הפגישה, נתניהו ביקש ממישל כי ממשלת בלגיה תפסיק לממן את ארגוני השמאל הקיצוני בישראל. ראש ממשלת בלגיה לא שמע להוראת נתניהו ונפגש כעבור זמן קצר עם ראשי השמאל הקיצוני. בתגובה, ראש הממשלה הורה לנזוף בשגריר הבלגי בישראל.

פגישת הנשיא ריבלין עם ר"מ בלגיה, שארל מישל. צלם: איתי בית און, מקליט: ניר שרף, לע"מ

הפובליציסט ארז תדמור מצא פתרון יצירתי לפרובוקיציה של ראש ממשלת בלגיה והשמאל הקיצוני. לדבריו, ממשלת ישראל יכולה לסייע באופן שקול לארגונים קיצוניים בתוך החברה הבלגית "תכל'ס מה שיש לנו כאן זו הזדמנות. בלגיה היא הרי מוטציה דו-לאומית של שני עמים, הפלמים והוולונים, שבפועל די מתעבים זה את זה. רוב הפלמים מעדיפים בכלל להפרד מהוולונים, וגם בקרב הוולונים ישנם זרמים לא מבוטלים המעדיפים להפרד מהפלמים. בלגיה סובלת מחוסר יציבות פוליטית כרוני ומגמות הפיצול והפירוק רק מתגברו"ת, אמר תדמור.

תדמור הוסיף, "אם בלגיה מתערבת בענייננו הפנימיים ורומסת את הדמוקרטיה והריבונות הישראלית, אין סיבה שישראל לא תתערב בענייניה הפנימיים של בלגיה.
במקום לבקש מראש ממשלת בלגיה להפסיק לממן את ארגוני השתולים, צריכה ממשלת ישראל לעשות דבר פשוט: על כל דולר שממשלת בלגיה מעבירה לארגוני השתולים, תעביר ישראל 5 דולרים לכל אחד מהצדדים הנצים בבלגיה".

נתניהו ומישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו ומישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לדברי תדמור, אם ממשלת בלגיה פועלת על מנת לשסע את החברה הישראלית, ממשלת ישראל יכולה באופן שקול לעצור את התופעה על ידי שיסוי החברה הבלגית ולהגיע להסדר "אי שיסוי" הדדי. "כשם שבלגיה תומכת בארגונים הכי רדיקליים בישראל במטרה לשסע ולפלג את החברה הישראלית, כך צריכה ישראל לתמוך בארגונים הכי בדלניים בשני הצדדים על מנת לשסע ולפלג את החברה הבלגית שגם ככה ניצבת על כרעי תרנגולת. פשוט, קל, מהיר ותוך חמש דקות נראה את ראש ממשלת בלגיה מתחנן בפני ראש ממשלת ישראל לחדול מהחתרנות במקום את ההיפך".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20