"גם כשפלשתין תוכר כמדינה, יהיה צורך להוכיח שישראל מבצעת תקיפות שיטתיות על אוכלוסייה אזרחית באופן מכוון לחלוטין". כך צוטט ביום חמישי האחרון התובע הראשי של בית הדין הבינלאומי בהאג, לואיס מורנו אוקמפו שסיפר על פניית הפלשתינים אליו בבקשה לפתוח בחקירת פשעי מלחמה מצד ישראל. לדבריו, הוא הפנה אותם אל מוסדות האו"ם – כיוון שלא מדובר במדינה, אך העריך כי בית הדין הבינלאומי לא יתערב בסכסוך.

לואיס מורנו אוקמפו. צילום: משרד החוץ האסטוני
לואיס מורנו אוקמפו. צילום: משרד החוץ האסטוני

כולנו יודעים שלא היו דברים מעולם, ישראל מעולם לא תקפה אוכלוסיה אזרחית באופן מכוון, אין מדינה בעולם כולו שניהלה מלחמה כה כירורגית ועשתה הכל כדי להימנע מפגיעה בחפים מפשע.

השכם והערב מטפטף לנו השמאל כאן ותומכי הפלשתינים, שישראל עומדת בפני איום ממשי של היותה מואשמת בפשעי מלחמה, את מדינת "פלשתין" הם כבר הפכו לעובדה מוגמרת, ובכן, עדיין לא. אמירתו של התובע הראשי של בית הדין הבינלאומי בהאג מוכיחה כי אין כל בסיס להלקאה העצמית בידי השמאל הישראלי ותומכי הפלסטינים.

דברים אלו מקבלים משנה תוקף, על רקע האמירות המבישות של סגן הרמטכ"ל מכל מציאות שמשוות את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית בתחילת דרכה. אמירות אלו מעידות יותר מכל על בורות איומה. ניכר כי האיש לא העמיק בלימודי ההיסטוריה. הוא ותומכיו משמאל, ראש האופוזיציה בוז'י הרצוג וחבריו, ממש לא מבינים את משמעות המילה נאציזם, אופן עלייתו, ואופן פעולת מכונת ההשמדה, התעמולה הנאצית האיומה. זה החל בהסתה איומה ושטיפת מוח (פירוט בהמשך) כנגד יהודים, והמשיך בחוקי נירנברג שהדירו יהודים מהמרחב הציבורי, משם קצרה הדרך למחנות הריכוז ולפתרון הסופי. ישראל ביחסה לאויביה וכן לזרים בתוכה רחוקה ממציאות זאת שנות אור. בדברים אלו יש משום זילות איומה של השואה. מתינו לבטח מתהפכים בקברם.

נהפוך הוא, לא אצלנו מתרחשים התהליכים מעוררי החלחלה של שנאת הזר, של הסתה המעוררת חרדות ומהלכת אימים, אלא אצל שכנינו במזרח התיכון. תהליכים מסוכנים שמזכירים את עליית הנאציזם, קורים ברשות הפלשתינית, בעזה תחת שלטון החמאס ובעולם המוסלמי כולו, בו נשמעת תעמולה אנטי-יהודית ואנטי-ציונית הזהה לזו הנאצית. הנאצים בתעמולתם עשו ליהודים דמוניזציה ודה- הומאניזציה: השוו את היהודים לעכברים, לחיידקים, לוירוסים, למשהו מאיים שעובר בדם, משהו שאין לו זכות קיום וחובה להשמידו.

הרשות הפלשתינית, החמאס והעולם המוסלמי בספרי הלימוד שלהם, בקריקטורות בעיתונים ובשידורים הטלוויזיוניים שלהם ממשיכים בתעמולה נאצית זו עד עצם היום הזה. גם באירופה האנטישמיות ממשיכה לרחוש תחת פני הקרקע, בעצם כבר לא תחת פני הקרקע, היא עולה וצפה! והיהודים, היום כמו אז, מסרבים לראות זאת, לא מאמינים שהדיבורים והמילים האנטישמיות יכולים להגיע לכדי מעשים איומים.

הסתה פלשתינית המעודדת את רציחתו של יהודה גליק. מבט לתקשורת הפלשתינית
הסתה פלשתינית המעודדת את רציחתו של יהודה גליק. מבט לתקשורת הפלשתינית

 

בשבוע הבא יחול יום העצמאות, וכמדי שנה יתקיימו בישראל טכסי "נכבה", הפלסטינים ותומכיהם היהודים משווים גם הם את הנכבה לשואה. לפני 3 שנים נכחתי ביום עיון בנושא הנכבה שהתקיים באוניברסיטת ת"א, בין הדוברים היה פרופ' יאיר אורון, המוכר כאיש שמאל, ובכיר החוקרים בישראל של נושא השואה וג'נוסייד, פרופ' אורון נשאל האם ניתן להשוות את הנכבה לשואה והשיב: "חד משמעית לא". "רק" שתי שואות ארעו בתולדות ההיסטוריה האנושית, שואת העם הארמני, בוצעה בין השנים 1915-1918 ובמהלכה נרצחו בידי הטורקים כמליון וחצי איש, ושואת היהודים. לדבריו השוואה בין הנכבה לשואה אינה במקומה.

ביום זה אני גאה להיות חלק מהעם המוסרי בעולם, מהמדינה המוסרית בעולם, עם הצבא המוסרי בעולם. המדינה והצבא שאכן מבטיחים לנו: לעולם לא עוד! תוך שמירה על הומניות ומוסר שאין ולא היה דוגמתו בעולם כולו.
ליזי המאירי

ליזי המאירי

פעילה למען משפחות שכולות ונגד שחרור מחבלים, סטודנטית למשפטים באוניברסיטת ת"א