13:11 24/11/2017
דף הבית > תרבות > למי קראתם ערסים?

למי קראתם ערסים?

הראיון של פנחס ג'ינו אצל רפי רשף לא היה הראיון הראשון שהתפוצץ בשל צהלות הקהל. עירית לינור נזכרה בשדר שידע להעמיד את כולם במקומם

בשנת 1998 נשלח לבית שאן כתב הערוץ הראשון, דוד ויצטום, לסקר את הבחירות לרשויות המקומיות. ויצטום, צ'לן מחונן, בוגר בית הספר הריאלי, בעל תארים אקדמיים מאוניברסיטת אוקספורד למשל, מצא את עצמו בין כמה בית שאנים צוהלים שרקדו מאחוריו, קראו קריאות שמחה, שרו לו "דוד מלך ישראל" וגרמו לחיים יבין באולפן לשחרר בין היתר את ההערה: "הויצטומים נתקעו בתוך בית שאן".

 

דוד ויצטום. "ההמולה הזאת מבטאת שמחה"

ויצטום, מצידו, לא נראה תקוע דווקא, אלא מבסוט מן היסוד. הוא נחפז להודיע ליבין כי "ההמולה הזאת מבטאת שמחה", וכשגברה שירת הקהל הודיע בעליצות: "כמו שאמר פעם נחמיה בן אברהם – אני מעביר את המיקרופון לקהל", מחייך מאוזן לאוזן, כמי שיודע איפה הכיף.

כמעט 20 שנה אחר כך, עמד הפקח פנחס ג'ינו על חוף הכנרת ההומה והתראיין לרפי רשף כשמלפניו מאחוריו ומכל צדדיו כמה נופשים צעירים ושמחים, שחיללו את מצוות "של כפכפיך מעל רגליך כי הראיון לרפי רשף קדוש הוא", ועשו מה שקוראים שמייח, עם פרצופים למצלמות, ד"שים לאמא ושירת "עם ישראל חי" – ובכך הביעו דעת נעורים בריאה לגבי חשיבותו של ראיון לתכנית אקטואליה ונא להתנהג בהתאם.

 

https://www.facebook.com/5rafireshef/videos/950557478347360/

 

רשף נראה כאילו נטבל באגן חומץ, הפקח ג'ינו יפה התואר נראה בלתי מתרגש בעליל, החבר'ה מאחוריו נראו שכיף להם ואני כמעט התעלפתי מצחוק ולבי התמלא אהבת ישראל.

הקישור לויצטום בבית שאן נמצא בתגובה הראשונה, להנאת הקהל. ובנות – אל תהיו פראייריות: אם ג'ינו רווק – נא להתחתן איתו בהקדם. ויצטום המתוק כבר תפוס. הנופשים הצוהלים ברקע נראים לי עוד צעירים, אז חכו שיגדלו. ומי שלא יכול לעמוד בקצת שמחת חיים – נו, גם לזה עוד ימצאו תרופה.

עירית לינור

עירית לינור

עיתונאית, סופרת, מתרגמת, תסריטאית, במאית ושדרנית רדיו ישראלית. משתתפת קבועה בפאנל התכנית 'הפטריוטים'.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני-אשדודשירה

ה"אשדודאשירה":"חגיגה של שירה ושל טקסטים"

פסטיבל "אשדודאשירה" נפתח היום בעיר הדרומית, המנהל האמנותי סמי שלום שטרית והשחקן זאב רווח מספרים: "עושים מחווה לזמר המזרחי בראשיתו, שהיה קול קורא במדבר"